[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
BUNA ZIUA  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
carmencita
Junior member

Joined: 29/08/2007 21:53:12
Messages: 9
Location: BUCHAREST
IP:
Offline

Numele meu este Neamtu Carmen, am 27 de ani si locuiesc in Bucuresti; sunt novice in domeniu; am un acvariu Juwel cu dotarile incorporate ( filtru si termometru)de vreo 3 saptamani; plante de acvariu, melci si pesti ( neoni, zebre, xipho, pestele cutit, sanitari, ghost fish); am descoperit acest site cautand informatii despre pesti si mediul lor in acvariu; este foarte bine ca exista astfel de site-uri pe care ma pot documenta si pot schimba opinii cu cei deja experimentati in acest domeniu. Am intampinat deja cateva neplaceri pentru ca mi-au murit vativa pesti, insa nu renunt si sper ca si cu ajutorul vostru sa-mi creez cel mai frumos si sanatos acvariu :-) Multumesc.
[Yahoo!]
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

Este foarte bine ca ai moralul ridicat, acvaristica fiind o cursa lunga si complexa, cred ca multi din cei mai vechi de aici sunt de acord ca este o imbinare de stiinta si (nu radeti) arta. Era bine daca gaseai site-ul mai demult, in principiu o acumulare serioasa de teorie inainte de a pleca la drum si cateva intrebari pe aici poate te-ar fi scutit de multe din necazurile actuale. Oricum, nici acum nu e tarziu, totul e sa ai multa rabdare, rezultatele nu vin imediat, iar pe de alta parte sa ai puterea la nevoie sa o iei de la inceput. Mie mi s-a intamplat, nu e nici o drama. Trebuie totusi sa iti clarifici optiunile, ce vrei de la acvariul tau, si apoi te documentezi si sa perseverezi. Aici sigur se vor gasi binevoitori sa iti raspunda. Succese!

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
alef0
Member
[Avatar]

Joined: 20/08/2007 09:19:50
Messages: 149
Location: Bucuresti - Mosilor
IP:
Offline

Banuiam eu ca e un fel de ... :alright: Dar nu mai zic sa nu se supere cineva.

SFAT: Inaite de a va lua prin casa orice fel de vietate: planta, animal... documentati-vaaaaaaaa!!!!!! spre binele vostru dar mai ales a lor.

Chestile de detaliu, subtilitati, neintelegeri, ar trebui sa fie tema forumurilor.
[WWW]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com