[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salutare  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
ulyse
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/08/2007 19:04:44
Messages: 27
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Salutare, numele meu este Adrian ... am un acvariu de 96L brut bine plantat ... zic eu :-) eleocharis, tenellus, hygrophilla, bacopa, marsilea, rotala macrandra, myriophyllum ... am reusit sa tin pana acum cu brio o ceata de neoni impreuna cu una de tetrazoane (desi unii spun ca nu merge aceasta combinatie :stramba: eu sunt foarte incantat :jumpers: ) ... o sa pun si poze cu acvariul meu si mai multe detalii, dar deocamdata nu stiu cum
RaresLuc
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/01/2006 14:34:19
Messages: 711
Location: Sibiu
IP:
Offline

Salut! Bine ai venit! Undeva la mijloc pe pagina asta am scris cum se pun pozele. Bafta! Sper sa mearga galeria.
[Email]
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Bine ai venit Adrian,
pentru poze ai galerie foto, apoi "User galleries" - Create New Album samd.
Sincer...si sper sa nu-mi faci :stramba: nici mie nu mi se pare cea mai fericita alegere neoni impreuna tetrazone. In timp Puntiusii devin mai caftangi cand se fac mai mari...da` poate la tine`n acvariu`domneste un spirit hippy-otic :-) . Ia vezi cu Pirania tine

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
ulyse
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/08/2007 19:04:44
Messages: 27
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Sandu wrote:... In timp Puntiusii devin mai caftangi cand se fac mai mari

pai si neonii si tetrazoanele sunt mari si grasi ... si rai rai de tot ... dar se limiteaza fiecare la specia lui ... chiar ies scantei intre tetrazonoi
Sandu wrote: ... Ia vezi cu Pirania tine

... nu, merci ... n-am loc )
chitron
Member

Joined: 29/03/2006 15:29:51
Messages: 139
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salutare ,
Uite cum sta treaba ca poate intelegi asa:tetrazona ajunge la dimensiuni mai mari, daca sunt in card devin agresivi,pentru moment ai pesti la dimensiuni apropiate ca talie in timp vei observa ca neonul nu va mai creste dar tetrazona va ajunge la dimensiuni mult mai mari si va deveni mai agresiv decit in momentul de fata.Si incearca si tu sa invezi ceva de aici, nu sa te tii contra ca nimeni nu iti doreste raul.Incearca sa asociezi pestii cu specii tot din aceiasi familie sau de dimensiuni mai mici si daca vrei din aceaiasi zona.Plus mai cauta si tu ceva date despre fiecare inainte sa iti cumperi pestii adica da si tu o informare scurta despre ce vrei sa mai bagi in acvariu(ma refer la animalute acvatice).
Hai si bafta pe mai departe in acvaristica.
ulyse
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/08/2007 19:04:44
Messages: 27
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

tetrazoanele au cam 5cm si parca nu mai cresc, au intre 1 si 1.5 ani ... neonii se pare ca au ajuns si ei la maxim, cam 4cm ... sper sa nu fie victime nici pe viitor
ulyse
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/08/2007 19:04:44
Messages: 27
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

nu reusesc sa uploadez poze
ulyse
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/08/2007 19:04:44
Messages: 27
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

nu merge sa uploadez poze la galerie ... totusi iata acvariul meu ...

image

... deocamdata e in reamenajare
ulyse
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/08/2007 19:04:44
Messages: 27
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

... si dupa inca 2 luni

image
ulyse
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/08/2007 19:04:44
Messages: 27
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

... he he he ... 96 a facut pui :jumpers:

image

... 357 inca la "ciclat"
fanta
Member

Joined: 10/10/2007 10:31:36
Messages: 210
Location: Sos. Giurgiului Bucuresti
IP:
Offline

as dorii si eu cateva plante de gazon de la tine daca ai putea sa ma ajuti/platesc nu e problema...macar cativa pui .multumesc anticipat
Scrat
Junior member

Joined: 01/11/2007 11:57:56
Messages: 43
Location: Brasov
IP:
Offline

ce iluminare ai de plantele o duc asa de bine ? la mine acicularisu nu imi creste deloc ...grrrrrrrr
ulyse
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/08/2007 19:04:44
Messages: 27
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Scrat wrote:ce iluminare ai de plantele o duc asa de bine ? la mine acicularisu nu imi creste deloc ...grrrrrrrr

am tuburi de 18W: 1x830, 1x827 si 1xAquarelle ... dar de baza este co2 cu pH constant la 6.5
ulyse
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/08/2007 19:04:44
Messages: 27
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

maddog_k9 wrote:as dorii si eu cateva plante de gazon de la tine daca ai putea sa ma ajuti/platesc nu e problema...macar cativa pui .multumesc anticipat

sorry ... acum nu am de dat plante ... trebuie sa plantez "puiul" 357 ... dar se gasea Eleocharis parvula la Hornbach ... marsilea am vazut mai demult la Lt.Gaina
Anubias
Senior member
[Avatar]

Joined: 17/08/2004 00:35:02
Messages: 839
Location: Finlanda
IP:
Offline

Frumos, felicitari si bine ai venit!

Sa aveti apa cristal in acvariu!
Galeria mea
Anubias
Senior member
[Avatar]

Joined: 17/08/2004 00:35:02
Messages: 839
Location: Finlanda
IP:
Offline

Oops, abia ulterior am observat ca te-ai inscris pe forum acum 3 luni . Oricum, imi mentin urarea!

Sa aveti apa cristal in acvariu!
Galeria mea
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com