[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
salutareeee  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
efessro
Junior member

Joined: 22/08/2007 12:03:35
Messages: 5
Location: Bucuresti-Giurgiului
IP:
Offline

Numele : Adrian
Varsta: 28
Acvariu 1:
Dimensiuni: 80/35/40 cm ( L/l/h )
Pesti: gurami 4 (2 galbeni si 2 albastrii), scalari 8, macropodus 2, ancistrus 4, coridoras 3, botia 2, platidoras 3.... si da..stiu ca e suprapopulare
Plante: nu le stiu pe nume.....
Pietris: 2-3 mm, strat de 5 cm
Lumina: 2 neoane de 18 W ( aquaelle + tld 830)
Filtrare: Resun 1100L
Acvariul 2:
Dimensiuni: 45/27/40 cm ( l/l/h )
Pesti: ancistrus 6 pui
Nevertebrate: Melanoides 9-10, Pomaceea 3
Plante: printre aletele Jawa Moss si Jawa Chrismas
Piesele de rezistenta: 10 creveti Red Cherry
Filtrare: Aquawl Fan 1
Lumina: 2 neoane de 15 W ( aqua-glo si sun-glo )


In rest sper sa am cat mai putine problema si sa invat cat mai mult de la voi.... apa limpede si sa va traiasca toti
dukydaf1
Junior member
[Avatar]

Joined: 23/08/2007 22:11:36
Messages: 7
Location: Galati
IP:
Offline

Super acvarii , se cunoaste ca esti pasionat de pesti de mult timp. Poti sa faci niste poze sa vedem si noi plantele ale caror nume nu le cunosti. Pune postul la plante.

In rest: bun venit pe forum!!!

a si cred ca ar fi bine sa spui si locatia la profi.
[Yahoo!]
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

Abia a venit omul pe forum si in loc de bun venit sare INTROS asta cu gura pe el, sa-i spuna ca piesele de rezistenta vor deveni in curand piese de muzeu in burta scalarilor sau a guramilor, sau... E pacat de ei, zau... Crede-ma sincer ca nu vreau sa ma citez, dar daca iti plac crevetii, baga un ochi aici. Cu suprapopularea primul pas in remedierea problemei a fost facut, adica e o problema recunoscuta (si pe jumatate iertata , cealalta jumatate fiind dupa remediere...). Bine ai venit, succese in acvaristica!

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

Scuze tardive!! Nu am fost atent sa vad ca sunt in bazin separat crevetii si citisem doar descrierea primului bazin! Sunt bine cum sunt !

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com