[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Donez terariu/paludariu  XML
Forum Index » Donatii
Author Message
Benu
Member
[Avatar]

Joined: 15/05/2005 13:23:34
Messages: 187
Location: Popesti Leordeni
IP:
Offline

Confectionat de mine din sticla de 10 mm. Are dimensiunile de L57 x l45 x H112. Partea inferioara este etansa si poate tine apa, deci puteti sa il amenajati ca paludariu (acvariu jos, terariu in continurarea lui in sus, putamd astfel creste si plante emers/submers sau acomoda amfibieni, etc. Eu l-am folosit ca terariu, deci in partea de jos are o gaura pentru scurgerea excesului de apa, daca il veti folosi ca paludariu, trebuie montat un robinet sau un dop.

Are un capac din aluminiu perforat pe care sunt montate 3 fasunguri de ceramica pentru diferite becuri (eu am avut incalzire, UV/A /B si lampa pentru plante. Bineinteles, puteti monta pe capac si lampi profi pentru terarii. In fata are o usa de plexiglas ce gliseaza pe doua sine de aluminiu lipite de sticla. Usa se poate scoate complet pentru accesul usor. La mijloc, sub usa are inca o banda din aluminiu perforat pentru o buna circulatie a aerului

In spate are amenajat un decor din scoarta de copac, cu trei alveole in care eu am tinut 3 plante epifite ce coborau pe decor.

Terariul este donatie. Se poate ridica din Popesti Leordeni, la 5 min. de iesirea din Bucuresti. Nu asigur transportul si nu expediez prin curier. Atentie! Este din sticla de 10 mm, deci este greu!

image

This message was edited 1 time. Last update was at 10/09/2022 13:05:22


Daca totul a iesit bine, inseamna ca ai gresit undeva
George331
Junior member

Joined: 19/04/2022 20:04:09
Messages: 6
IP:
Offline

Salut, il vreau eu. 0730519417
Benu
Member
[Avatar]

Joined: 15/05/2005 13:23:34
Messages: 187
Location: Popesti Leordeni
IP:
Offline

Ai PM, scuze de intarzierea raspunsului.

Daca totul a iesit bine, inseamna ca ai gresit undeva
 
Forum Index » Donatii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com