[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Am redeschis inscrierea pe forum  XML
Forum Index » Anunturi si sanctiuni
Author Message
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

A trecut mai bine de un an de cand blocasem accesul la inscriere pe acest forum.
Am solicitat si am reusit redeschiderea inscrierilor la liber cu sprijinul acordat de catre Mosu, fapt pentru care ii multumesc.
Sper ca lumea sa vada in acest gest dorinta noastra de a permite accesul liber unor noi membrii, care sa intregeasca comunitatea noastra, indiscutabil cel mai vechi si mai populat forum pe teme acvaristice, cu oameni de calitate in speranta ca vom "agaţa" si catva noi membrii care au depasit de mult nivelul de incepator in ale acvaristicii.

Rog pe cei ce se inscriu pe forum sa citeasca Regulamentul forumului(pe care am tinut sa-l pastram nealterat, in versiunea sa initiala)...iar apoi sa presteze in semn de introducere cateva randuri despre ei si acvariul/acvariile lor la rubrica Despre noi, spre a ne cunoaste mai bine.

Numarul de membrii si asa mare o sa creasca...vad ca numai in cateva ore s-au inscris destui, insa rugamintea mea catre toti cei care sunt, care vor veni si care au mai fost este sa fie decenti si sa constientizeze tipul de forum pe care au acces si nivelul discutiilor la care se participa.
Prin munca de promovare a unui anumit tip de acvaristica denumita de catre unii generic, de catre altii in bascau ieftin “profi” am progresat cu totii, useri si importatori. Din aceasta relatie simbiotica cred ca au iesit cele mai bune acvarii, unele ale membrilior forumului nostru avand o oarecare apreciere internationala...cata poate fi ea la acest rating de tara :-) .

Din acest motiv, inca de la inceput atrag atentia celor care cred ca prin deschiderea la liber a forumului se va putea relua vechea meteahna a abordarii acvaristicii in batjocura sa ne lase si sa-si vada linistiti de alte forumuri unde isi pot prezenta liberi si nestingheriti conceptul.
Pentru astfel de incercari care degenereaza mai devreme sau mai tarziu in jigniri vom bana accesul pe forum fara avertisment, pentru restul exista Regulamentul.

O rugaminte pentru toti cei care au fost banati pana acum este: sa nu ne mai polueze “spatiul scriptic” al discutiilor noastre pentru ca nu sunt doriti pe acest forum! Altfel spus fiti linistiti am ramas consecventi mai vechilor noastre deziderate prezentate in Politica site-ului www.acvariu.ro

Din ratiuni care tin de administrarea forumului, anumite sectiuni vor fi parolate in continuare, accesul fiind permis doar userilor acvariu.ro

Acestea fiind zise va las forumul pe maini, dupa un an, in care tipul de administrare s-a dovedit ca poate fi facut fara convulsiile violente de altadat, abordandu-se acvaristica la un nivel neatins pe niciun alt forum din Romania.
Rezultatele membrilor nosti la concursurile internationale, abordarea acvaristicii marine sau de apa dulce si a numarului de acvarii din aceaste categori, expuse la galeria noastra, “aproape endemismul” unor plante intalnite numai in acvariile membrilor nostrii sau pur si simplu calitatea articolelor dovedesc ca cele afirmate mai sus nu reprezinta chiar o lauda de sine ci o cruda realitate pentru cei care se intreaba de suntem noi mai buni...
Sper ca si pe viitor, prin liberul acces al unor noi membrii sa imbunatateasca calitatea materialului prezentat si sa ne pastram cota

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Din pacate antispamul a avut o problema, dar acum am rezolvat, va puteti inregistra.

PS: acum intrebarile cu poza necesita raspunsul in engleza, dar nu va descurajati, sunt si socoteli usoare.
[Email] [WWW]
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Pentru o mai buna integrare in cadrul comunitatii acvariu.ro, noii veniti au OBLIGATIA in primele doua saptamani de la inscriere de a se prezenta la rubrica Despre noi din cadrul forumului, cu numele intreg, sa-si faca cunoscuta experienta in domeniul acvaristicii (acolo unde este cazul), sa-si prezinte motivatia ce a stat la baza inregistrarii pe site precum si sa faca o descriere a acvariului/acvariilor pe care le detine (dimensiuni acvariu, lumini, filtru, substrat, plante, pesti etc). Noii veniti care nu s-au conformat vor avea automat sters contul la exact doua saptamani de la data inscrierii.

Noii inscrisi care nu participa activ pe forum cu frecventa lunara risca sa fie stersi.

ATENTIE!
Trebuie sa aveti o adresa de mail valida.
Asigurati-va ca adresa dumneavoastra este functionala.
[Email] [WWW]
 
Forum Index » Anunturi si sanctiuni
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com