[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
cumpar amphiprion ocellaris black/white  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
remus67
Junior member

Joined: 11/08/2011 13:54:47
Messages: 64
Location: Moldovita, Suceava
IP:
Offline

asa cum spune titlul, caut mascul clown negru. al meu a sarit din bazin
ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 754
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Orice oceallaris este bun , isi schimba sexul in functie de marime, cel mai mare este femela , urmatorul ca marime mascul , restul de gasca incerti din pct de vedere al genului , daca unul moare altul ii ia locul in functie de marime

Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 754
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Plase Insecte Cu Cleme - B'Smart din astea iti poti face capac la acvariu,iar plasa iei dupa aliexpress
https://www.plaseinsecte.com/plase-insecte-tantari-fixe/
https://www.aliexpress.com/item/1005002259242742.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802ob3uY2

This message was edited 2 times. Last update was at 09/02/2022 10:11:35


Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12937
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Tocmai ma pregateam sa-i recomand DD jump guard, dar probabil iese mai ieftin cu varianta ta

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 754
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Am postat pentru toti colegii, cu siguranta este mai ieftin

Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12937
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

M-as fi bucurat sa postezi asta acum un an, doi
Hai sa facem un topic "ieftineli" unde sa punem link-uri si idei cu alternative viabile la diverse produse scumpe.

Scuze colegule pentru poluare, dar ai nimerit pe forum de babe.

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 754
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Atunci rugamintea sa se mute comentariul la,, ieftineli"
- plasa 100x90 -35 lei
- rama 60x60- 35 lei

This message was edited 1 time. Last update was at 09/02/2022 10:24:13


Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
remus67
Junior member

Joined: 11/08/2011 13:54:47
Messages: 64
Location: Moldovita, Suceava
IP:
Offline

Plasa si accesorii mi-am comandat deja din Ro. Nu stiu daca am voie sa dau link. Ajung astazi. Am comandat de aici dat fiind faptul ca am nevoie si de accesorii (coltare suplimentare pentru overflow), am comandat si un accesoriu rotund pentru hranire, plus rapiditatea primirii coletului. Plasa aia din China ajungea poimarti...
Cat despre sexul pestelui... a mea este sigur femela. Am specificat mascul tocmai sa nu fiu ofertat cu o femela dovedita. Nu ca ar fi curs ofertele de orice fel pana acum

This message was edited 1 time. Last update was at 09/02/2022 10:54:37

remus67
Junior member

Joined: 11/08/2011 13:54:47
Messages: 64
Location: Moldovita, Suceava
IP:
Offline

Scuze colegule pentru poluare, dar ai nimerit pe forum de babe.


Pai am cam "nimerit" bine, tinand cont de varsta mea
Plus ca sunt pe-aici de ceva vreme (pe forum, in general, nu in sectiunea marine)...
remus67
Junior member

Joined: 11/08/2011 13:54:47
Messages: 64
Location: Moldovita, Suceava
IP:
Offline

remus67 wrote:Plasa si accesorii mi-am comandat deja din Ro. Nu stiu daca am voie sa dau link. Ajung astazi. Am comandat de aici dat fiind faptul ca am nevoie si de accesorii (coltare suplimentare pentru overflow), am comandat si un accesoriu rotund pentru hranire, plus rapiditatea primirii coletului. Plasa aia din China ajungea poimarti...
Cat despre sexul pestelui... a mea este sigur femela. Am specificat mascul tocmai sa nu fiu ofertat cu o femela dovedita. Nu ca ar fi curs ofertele de orice fel pana acum


Venit, vazut, pus
[Thumb - cover.jpg]

MSI
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2017 20:20:12
Messages: 767
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Eu vreau sa stiu cum de stau controllerele de la pompe pe perete .. ale mele nu vor si pace, le-am pus de stand cu soricei, etc. etc. nu stau

Ia un clovn mic si se aleg ei, o idee este si un "designer clown", ocellaris sa fie si se vor intelege, mai pui un strop de culoare

De gasit clovn mic, la un alt acvarist, este destul de greu, daca dispare femela din peisaj, masculul din "pereche" creste rapid in masa si se schimba in scurt timp, de asta zic ca sunt sanse mici sa gasesti.



MSI Reef
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12937
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Eu in stand dintotdeauna am lipit controllerele cu glue gun. Iar vechiul ph controller era chiar greu si a stat cuminte, n-a cazut.

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
remus67
Junior member

Joined: 11/08/2011 13:54:47
Messages: 64
Location: Moldovita, Suceava
IP:
Offline

Sfintele holtzsuruburi Domnilor! Casa e pe structura de lemn...
Chestia cu clownii e cam asa (trebuie sa detaliez putin): in bazinul care se vede in poza s-a intamplat suicidul. Adica, cam cred ca a fost "ajutat" sa...
Am avut in bazin una pereche ocellaris galben/alb (dovedita, cu depuneri la activ la fostul proprietar), un blue tang micut si...o pereche foarte tanara/micuta de clowni negru/alb.Diferenta de marime intre ei, comportament sociabil, fara bataie, cumparati de la vanzator (altul decat precedentul) ca pereche (totusi, inca fara depuneri data fiind varsta). Din start planul a fost sa-i separ numai ca inca nu aveam al doilea bazin ciclat. Dealtfel planul mai prevedea si jump guard dar...prevedea doar, intr-un viitor incert. Perechea galbena a pus stapanire pe o bubble anemona in centrul bazinului si pe astia doi negri ii tineau numai intr-un colt, pe langa pompa de valuri. Accidentul s-a intamplat cu aproximativ 2-3 zile inainte de planuita mutare a lor in celalalt bazin!
Acum am mutat femela neagra singura, plus o anemona (pe care o ignora cu desavarsire, iar cei galbeni au ramas stapani in bazinul lor.
Am luat in considerare si varianta altei culori dar...asa cum am facut dealungul vietii cu ABSOLUT toate speciile care mi-au trecut prin acvarii , am degand sa-mi incerc norocul/mana si pe clowni. In consecinta, ma gandeam sa nu amestec borsul!Am vorbit cu cineva si, in aproximativ 2 saptamani imi aduce de afara un mascul negru, micut...Vedem ce-o iesi...
remus67
Junior member

Joined: 11/08/2011 13:54:47
Messages: 64
Location: Moldovita, Suceava
IP:
Offline

Se poate inchide. Rezolvat cu comanda "de afara", in tara n-am gasit. Multumesc pentru gazduire!
(pt. admin) Am un anunt de vanzare la apa dulce (scalari de vanzare). Se poate inchide (eu nu reusesc sa postez in el...).
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com