[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Lampi AI Illumination setari, programe  XML
Forum Index » Hardware
Author Message
ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 753
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Deschid acest topic pentru posesorii acestui tip de lampi ,care pot impartasii aici din experienta lor cu aceste lampi , ce setari sau ce semnaturi folosesc, rezultatele in timp ale acestor ,lampi etc

This message was edited 1 time. Last update was at 23/08/2021 09:42:45


Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 753
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

https://www.aquaillumination.com/lightsciences/signature-series

Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
BBogdan
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/05/2011 09:48:04
Messages: 768
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Pe scurt, folosesc de mai bine de 3 ani jumatate lampile AI Prime HD si apoi AI Prime 16HD. La inceput, cateva luni, am cochetat si eu cu mai multe setari pe care le-am alternat, pana m-am oprit la programul de semnatura a lui David Saxby, pe care l-am gasit la vremea aceea pe un forum de referinta din afara (nu era incarcat pe site-ul celor de la AI si arata putin diferit). Am modificat fin setarile pentru ca nu sunt mare fan albastru, cel putin nu pe timpul zilei.
In mare folosesc aceleasi setari de aprox. 3 ani ( modificarile pe care le fac uneori sunt, mai mult sau mai putin alb, intensitate) atat la bazinul meu cat si la bazinele altor prieteni, cu rezultate foarte bune.

Momentan il folosesc la doua lampi Ai Prime 16HD asupra unui acvariu de 60x40x40, mixt reef. Am atasat fisierul.
image

Poze cu acvariul in cauza: https://flic.kr/s/aHsmcuJzwa
 Filename BB 24.08.2021.aip [Disk] Download
 Description No description given
 Filesize 10 Kbytes
 Downloaded:  10 time(s)


Utopia Reef 400
My Aquariums
 
Forum Index » Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com