[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Comportament scalari  XML
Forum Index » Cichlidae
Author Message
iIonut
Junior member

Joined: 08/10/2017 20:50:16
Messages: 5
IP:
Offline

Salut,
Pina nu de mult aveam un acvariu comunitar (6 conconius, 6 tetra, 2 cara?i , 2 scalari - 200l). Întâmplarea a f?cut c? cei doi scalari sa fie pereche ?i s? depun? o data. In urma cu trei s?pt?mâni fiul cel mic a turnat o sticla întreaga de jbl easycarbo 500ml in acvariu. Masacru. Surprinz?tor scalari au supravie?uit ?i-au revenit. La o s?pt?mân? am plecat pentru o s?pt?mân? de acas?, iar de la întoarcere am observat c? femela bate masculul.
?tiam c? ei î?i aleg perechea pe via?a, dar mai sunt ei pereche dac? îl alearg? prin acvariu, vor mai depune? Pot face ceva, sa ii separ? Masculul este in regula, m?nânc? bine doar c? pare s? nu îl mai accepte.
narcis
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 04/11/2011 22:32:48
Messages: 2471
Location: pitesti
IP:
Offline

Salut. Tetra cu scalari...nu prea merg. Scalarii, vor apa mai calda, carasii rece, iar nu prea merg. Referitor la intrebarea ta, daca au depus, se impaca ei.
[ICQ]
iIonut
Junior member

Joined: 08/10/2017 20:50:16
Messages: 5
IP:
Offline

Copii ?i-au ales pe?tii când le-am f?cut acvariul. Referitor la incompatibilitati, asa cum am zis a rezolvat cel mic problema, au r?mas doar scalarii.
Sper sa se împace, oricum al?i parteneri nu mai au.
 
Forum Index » Cichlidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com