[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Peste clown+peste betta  XML
Forum Index » Pesti marini
Author Message
Sara-Maria
Unripe member

Joined: 29/05/2020 19:27:15
Messages: 3
IP:
Offline

Buna!
Vreau sa îmi cumpar un pestisor clown (Nemo) pentru ca mi se pare foarte frumos si usor de întretinut. Doar ca am deja un acvariu mare (apriximativ 30 litri) cu un betta. Din câte stiu, lor nu le place sa coabiteze împreuna cu alti pesti. Totusi, clovnii nu au înotatoarele mari (nu cred ca betta i-ar putea mânca sau ciupi aripioarele). Vreau sa va cer parerea : daca e o idee buna sa-l pun pe Nemo în acelasi acvariu cu Betta.
P.S. Pestii betta stiu ca nu se înteleg bine între ei (mai ales doi masculi), dar cu alti pesti care nu au aripioarele mari, cred ca pot sta în conditii pasnice.

This message was edited 3 times. Last update was at 30/05/2020 13:35:35

Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Ai ceva cunostinte despre acvaristica marina? Sau la ce fel de peste clovn te referi?
Sara-Maria
Unripe member

Joined: 29/05/2020 19:27:15
Messages: 3
IP:
Offline

Gabi C wrote:Ai ceva cunostinte despre acvaristica marina? Sau la ce fel de peste clovn te referi?

Ma refer la un peste clovn obisnuit, cam de dimensiune medie (nu stiam ca exista mai multe tipuri).
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

vezi ca tu combini apa sarata(nemo) cu apa dulce(Betta). Citeste te rog mai mult la rubricile de pe forum despre nevoile pestilor si ciclare. Nu face nimic fara sa ne intrebi,vei cheltuii si chinui pesti aiurea

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
Sara-Maria
Unripe member

Joined: 29/05/2020 19:27:15
Messages: 3
IP:
Offline

paradoxx wrote:vezi ca tu combini apa sarata(nemo) cu apa dulce(Betta). Citeste te rog mai mult la rubricile de pe forum despre nevoile pestilor si ciclare. Nu face nimic fara sa ne intrebi,vei cheltuii si chinui pesti aiurea

Ok, mul?umesc! O sa ma mai informez.
 
Forum Index » Pesti marini
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com