[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Parere sanitari Hoplo  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Zapaugu
Junior member
[Avatar]

Joined: 21/04/2020 12:49:47
Messages: 40
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salut,

De curand mi-a iesit proiectul avut in cap referitor la un acvariu de aproximativ 112 l plantat.

Toate bune si frumoase insa sunt un pic nedumerit in ceea ce priveste alegerea pestilor(mai exact a sanitarilor). Sincer eu imi doream un hoplo stiu ca acest peste creste destul de mare si cred ca ar fi suficient pentru un acvariu de dimensiunile acestea. Sunt un pic ingrijorat deoarece nu stiu daca acest sanitar imi va scoate toate plantele din substrat iar eu sa fiu nevoit sa le plantez zilnic sau la un interval de x zile. Ma gandesc doar la un hoplo si in rest sa pun niste melci de substrat melanoides tuberculata. Voi ce parere aveti?

Multumesc!

Small minds are concerned with the extraordinary, great minds with the ordinary.


[Email]
onut
Member

Joined: 20/08/2013 16:28:01
Messages: 246
Location: bucuresti.apusului
IP:
Offline

Salutare! Am avut si eu acum multi ani,ca peste este interesant dar cand va creste destul iti va ara substratul cu tot cu plante,cel putin eu asa am patit ! Iti recomand un grup de 5-6 corry ,sunt in general activi pe toata perioada zilei ,eu am un card de 8 sterbai . I-am cumparat la 1-2 cm ,acum 2 ani jumatate si nu au crescut foarte mult ,acum au 5-6 cm
[Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com