[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Din nou incepator  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
CostelOtel
Junior member

Joined: 05/05/2020 19:57:55
Messages: 7
IP:
Offline

Salutare tuturor!
Dup? 7 ani de pauz? am reusit sa achizi?ioneze un nou acvariu. Acvariu meu: L120 x l40 x H 50 250 litrii, iluminare 2 neoane 30w si trei benzi de 15w fiecare. Acvariu l-am cumparat împreun? cu trei scalari maturi cat palma si 5 sanitari. Problemele au început de cand am mutat acvariul la mine. Mii sa parut ca f?ceau prea multa mizerie scalarii si i am donat la fel si sanitarii. Am schimbat si substratul deoarece era plin de mâncare in exces mirosind si apa de la cata mâncare au primit s?racii pesti. Am început iluminatul cu dou? intervale orare 10-14, 18-22. Am început s? dozez cu easycarbo 2,5ml, profito 2,5 ml si algexit 2 ml zilnic. Dar pe zii ce trece frunzele anubiasului parca se ard de tot se poate vedea si in poze. Poate reu?e?te cineva sa ma ajute cu un sfat ce po sa fac sa imi salvez plantele. Multumesc mult
adrian09
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 01/09/2016 16:23:02
Messages: 2348
Location: Paris
IP:
Offline

salut si bine ai revenit

deschide un topic la coltul incepatorului dai datele despre bazin si se discuta mai bine acolo... si poze daca se poate

una din perioadele programului de iluminare trebuie sa fie de 5h pentru o fotosinteza completa

This message was edited 1 time. Last update was at 09/05/2020 21:16:45


Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se intimple
[Email]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com