[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
tipuri discusi  XML
Forum Index » Cichlidae
Author Message
Dertysweet
Junior member

Joined: 11/11/2019 09:20:52
Messages: 48
IP:
Offline

Salut,
Ma ajuta si pe mine cineva sa-mi spuna ce tip de discusi am.
Eu i-am cumparat ca ceva si din ce poze vad pe net pare ca sunt altceva.

attach poza:
[Thumb - WhatsApp Image 2019-11-12 at 09.48.44.jpeg]

ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2852
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Valabil ce ti-am raspuns pe facebook, din asta turqoaz mai poti scoate ceva in timp cu grija adecvata, ceilalti.., numai asa ca sa-ti faci mana. Grija mare cand mai cumperi si de unde pentru ca poti face cross bacterian, adica ei in functie de locul de provenienta dobandesc rezistenta la anumite tipuri de bacterii, cand cumperi de la crescatori diferiti se poate frecvent intampla sa intalneasca un tip de bacterie la care nu au imunitate si atunci ori discusii rezidenti (de obicei)ori cei adusi sa moara(sau toti), de aceia e bine ca discusii sa provina de la acelasi crescator, si vezi ca sunt pesti de card e bine sa fie minim 6 dar 8 e mai bine, vad ca vrei sa mai iei daca gasesti ceva ca lumea as spune de astia sa te scapi si sa dezinfectezi bazinul, daca nu o faci pe buzunarul tau, dar am vazut cross si nu e un spectacol placut pana mor, ajuta acriflavina dar nu intodeauna

This message was edited 3 times. Last update was at 12/11/2019 14:20:21

[Email]
 
Forum Index » Cichlidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com