[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Transport corali & pesti peste granita cu Ungaria  XML
Forum Index » Discutii generale
Author Message
mrglass1024
Junior member

Joined: 23/04/2019 09:56:04
Messages: 6
IP:
Offline

Salut,

O sa ma mut la inceputul anului viitor in Austria. Vreau sa imi iau si acvariul nano, asa ca am decis sa impachetez toate vietatile in genti frigorifice cu pompe de aer pe usb/baterii.
Sunt curios daca are cineva experiente de la granita cu Ungaria, daca au avut probleme cu trasportul coralilor/pestilor.

Multumesc!
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

nu stiu cum e cu granita cand e vba de pesti,dar am un sfat:
Vinde/doneaza tot ce e viu pt a nu sta cu stresul transportului/amenzilor din cauza pestilor/coralilor. o sa poti sa bei o cafea linistit fara sa te tot uiti la temperatura,la pesti si poate cand ajungi ai parte si de neplaceri. Daca totusi doresti a iti pastra actalul stoc,iti doresc drum bun si toate cele numai de bine ^^

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2845
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Anii 2005-2008 am tot adus pesti si corali din Ungaria, nu am avut probleme la granita dar nici nu I-am declarat numai pe la sfarsit cand spuneam ca mi-am luat niste pesti(dar aduceam si de 1000 de eu.), la inceput ii ascundeam prin haine, chestii. Intr-o iarna am uitat seara cand am sosit o punga cu un ocellaris in portbagaj(masina in garaj) intr-o haina si l-am gasit a doua zi bine mersi. Normal nu ar trebui sa ai probleme, fiind tara din uniune pe teritoriul ei ai voie sa transporti pesti sau animalute

This message was edited 2 times. Last update was at 02/11/2019 21:36:00

[Email]
mrglass1024
Junior member

Joined: 23/04/2019 09:56:04
Messages: 6
IP:
Offline

Mersi mult de informatii!
 
Forum Index » Discutii generale
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com