[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salut  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
Moygefu
Member

Joined: 07/10/2019 13:53:03
Messages: 139
IP:
Offline

Ma numesc Manciu Daniel si m am apucat de acvaristica . Am avut timp de cativa ani pesti in boluri , am vavut pestii auri si betta. De 2 ani am 2 sanitari ceva cu ca... pe care i am tinut in acvariu de 1 l =+ , din acela in care se baga si hamsterii si altele cu capac cu gauri si maner . De acum o saptamana aproape am luat un Molly Ballon Alb Baiat si dupa am schimbat acvariul cu unu de 5 l sau ceva de genu , l am primit . O sa l masor . Am luat al 2 lea molly ballon , acesta fiind fata , roz-portocalie. Am luat un filtru intern Shanda sd320 si mi a curs carbon efectiv din el . Si nu face nimic apa intra apa iese si apa e tot murdara gen nu cred ca isi face treaba . Am o pompa buna dar fara burete sa ii pun , ca vechiul s a murdarit . Plante recomandate? Vreau sa iau lat filtru si planta si ceva de incalzire si sa mi explice si mie cineva cum merge cu acvariul. Si vreau sa ramana gestanta femela molly balon . Mentionez ca de o saptamana m am apucat sa ma informez sau de mai mult si VREAU AJUTOR Cu Filtrul ca am inteles ca trebuie sa bag ceva in el .Si nu prea stiu cu el ca asta scotea apa si o baga dar nu mergea cascada si nici nu devea curata .
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com