[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Sun Sun 404B curge..  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
cheste
Junior member
[Avatar]

Joined: 16/10/2011 20:23:07
Messages: 16
Location: Bacau
IP:
Offline

Salut, dupa ce ieri era sa patesc o "nefacuta" cand mi s-a intrerupt curentul electric, am aflat ca SunSun-ul meu (vechi de 3 ani) curge. El e ok si toate is bune si frumoase cu el, pana se intrerupe curentul cand incepe sa se prelinga pe langa balamale.
L-am tot asezat , re-asezat dar nimic, in momentul cand nu se mai alimenteaza, curge. Mentionez ca am facut proba si cu canistra goala (fara cosuri) si la fel se comporta.
Ce ma indrumati sa (mai) fac cu el?

Multumesc
Hermit
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 20/02/2015 22:11:05
Messages: 301
Location: iasi
IP:
Offline

Chiar azi am descoperit si eu ca jbl-ul meu e701 curgea tot pe la balamamale..am facut rost rapid de niste vaselina siliconica, am uns garnitura, locasul unde intra garnitura si astept sa vad daca e ok...momentan nu mai curge...e romantic ca trebuie sa plec din oras...dar..vorba lui 'nea Murphy...toate se intampla cand ni-i lumea mai draga...
L.E: "...verifica si garnitura daca e in stare ok...daca nu e deformata/ fisurata...etc"

This message was edited 2 times. Last update was at 15/06/2019 11:54:55


Knowledge is a deadly friend when no one sets the rules
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com