[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Hrana Nobilfluid Artemia  XML
Forum Index » Hrana
Author Message
Alexandra286
Junior member

Joined: 06/05/2019 20:50:49
Messages: 11
IP:
Offline

Stie cineva unde pot gasi hrana Nobilfluid Artemia pentru pui nou nascuti?Vreau sa imi inmultesc pestii si puietul trebuie sa aiba hrana la dispozitie.Multumesc.Precizez ca sunt din Bucuresti.Inca ceva nu doresc sa cumpar online ci doar din pet shop.
scorpionul
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/11/2011 22:13:12
Messages: 3090
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

https://www.acvaconcept.ro/ , coralis

armonia vietii consta in echilibrul pe care il asiguram
[Yahoo!]
Alexandra286
Junior member

Joined: 06/05/2019 20:50:49
Messages: 11
IP:
Offline

Multumesc.
Alexandra286
Junior member

Joined: 06/05/2019 20:50:49
Messages: 11
IP:
Offline

Eu stau la o statie de Cora Lujerului,tot ce am nevoie pentru pesti imi iau chiar din Cora Lujerului de la Zoomania,si probabil ca voi face comanda online pana la urma de hrana pentru puiet de beta,nu se gaseste in pet shop la raft.Am pus pestii impreuna dar vad ca nu s-au obijnuit inca unul cu altul dar stati calmi,femela este intr-un fel de maternitate si masculul nu o poate bate,doar o vede si sper ca se obijnuieste cu ea.Ii las asa patru zile apoi ii pun la loc in vasele lor,nu vreau sa ii stresez daca nu sunt pregatiti sa aiba pui.O sa mai incerc sa ii inmultesc peste doua saptamani.Femela e pregatita de imperechere,i se vede punctuletul alb pe burta,masculul e cam agresiv si nu da semne ca o vrea.Asa cum am zis ii voi pune la loc in vasele lor am un recipient de sase litri si unul de opt eu nu tin pestii in bol de un litru e o cruzime sa ii tii asa ca bolul de un litru e prea mic,pestele abia are loc sa inoate.Ai mei in vasele lor au loc sa dea si din coate vorba aia,inoata tot timpul,e spatiu mare pentru ei.

This message was edited 1 time. Last update was at 14/05/2019 18:28:49

Alexandra286
Junior member

Joined: 06/05/2019 20:50:49
Messages: 11
IP:
Offline

Am gasit niste clipuri interesante aici:http://bettaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=5&t=793
https://www.youtube.com/watch?v=HW7nuZk4LZU
scorpionul
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/11/2011 22:13:12
Messages: 3090
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

Cora Lujerului si Coralis sunt doua chestii total diferite. Pentru mai multe amanunte vorbeste cu Andreea de la http://www.coralis.ro/contact/ tel: 0727.206.009 si iti rezolva ea problema. Oricum la Coralis sunt preturi foarte bune la marea majoritate a produselor

armonia vietii consta in echilibrul pe care il asiguram
[Yahoo!]
Alexandra286
Junior member

Joined: 06/05/2019 20:50:49
Messages: 11
IP:
Offline

Am vorbit cu Andreea si ma voi duce cat de curand la Coralis.Va multumesc din tot sufletul.Nu mai e nevoie sa comand online.Plus ca pet shopul este aproape de mine.
Alexandra286
Junior member

Joined: 06/05/2019 20:50:49
Messages: 11
IP:
Offline

Marti voi primi un cuplu de beta de la pet shopul din piata Gorjului.Urati-mi succes sa pot imprechea cei doi pestisori.Dar daca nu vor sa se imperecheze nu pot face prea multe si cred ca ar trebui sa ma gandesc si la varsta pestilor,trebuie sa fie amandoi maturi numai asa se pot imperechea iar la Gorjului se aduc mereu femele tinere dar nu e problema,astept sa creasca,macar sa vad eu ca masculul si femela stau impreuna in acvariu.Asta e si ideea cand inmultesti,pestii sa se inteleaga altfel nu iese nimic,asa e si la oameni.Unii sunt compatibili altii nu.
Alexandra286
Junior member

Joined: 06/05/2019 20:50:49
Messages: 11
IP:
Offline

Nu stiam mai nimic despre pestii beta.Ei stau impreuna ca si cuplu doar cand sunt in perioada de imperechere,in rest ei se bat.Femela cand e pregatita sa se imperecheze are un punct alb pe burta jos,si ii apar pe corp niste dungi de culoare deschisa.Pana acum nu am vazut asa ceva la pestii mei deci nu sunt pregatiti pentru imperechere.Ma mai uit din cand in cand la ei,poate observ ceva nou.
Alexandra286
Junior member

Joined: 06/05/2019 20:50:49
Messages: 11
IP:
Offline

Coralis e un magazin bun am gasit acolo mancare pentru pesti congelata mai ieftina ca la Animax si Zoomania spre exemplu.Ieri am primit cadou de la Andreea un calendar cu pesti,foarte dragut din partea ei ca mi-a oferit asa ceva.Nu sunt inca o clienta fidela dar evident ca hrana pestilor numai de la Coralis o voi lua,de acum inainte.
Alexandra286
Junior member

Joined: 06/05/2019 20:50:49
Messages: 11
IP:
Offline

Coralis e super.Am de acolo noua Corydoras si un betta si le merge foate bine!!Plus ca toata mancarea si buretii de filtru si ce mai imi trebuie mie mi le iau de acolo.
MSI
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2017 20:20:12
Messages: 767
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Sunt oameni prietenosi, fiind magazinul aproape de mine, imi iau majoritatea consumabilelor si hrana de acolo.

Gasesc mai placut sa interactionez cu oameni vs cumparaturi online

MSI Reef
 
Forum Index » Hrana
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com