[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Caras negru cu burta in sus  XML
Forum Index » Boli/tratamente
Author Message
Iulia10
Junior member

Joined: 28/03/2019 21:54:13
Messages: 6
IP:
Offline

Buna, as avea nevoie de ajutor.
Am un caras negru care uneori mai sta cu burta in sus. Nu stiti ceva tratamente care ar putea merge? ( picuri )
Il tin intr-un bol de 6l momentan ( e tare mic, l-am cumparat de vreo 2 saptamani). Nu are filtru si incalzitor, dar apa are 22-23 de grade. Are 2 “ muschi “ ca si plante in apa, pe care mi i-a recomandat vanzatorul, ca mai scoate din nitriti. Ii dau zilnic de mancare, bobite de betta ( tot asa, vanzatorul a zis ca e ok) dar nu prea multe, in jur de 3-4 . Ii schimb apa cam la 2-3zile. Ce as putea face?
cotro
Member

Joined: 27/12/2017 20:48:12
Messages: 138
Location: Bucuresti
IP:
Offline

In primul rand sa ii iei un acvariu mai spatios, dupa sa ii iei un filtru, dupa sa iei mancare speciala pt carasei, in al 4lea rand sa nu mai asculti vanzatorii de la petshop pt ca majoritatea nu au nici cunostintele minime de acvaristica, caraseii nu au nevoie de incalzitor.

Poti sa fierbi 3 4 boabe de mazare, dupa le decojesti, le faci in bucatele mai mici si ii le dai sa manance, ajuta la digestie si poate nu o sa mai stea cu burta in sus.

Cauta pe forumuri si net informatii despre carasei
[Email]
niqn10
Junior member

Joined: 21/01/2019 10:32:53
Messages: 77
Location: Bucuresti
IP:
Offline

si sper ca nu schimbi TOATA apa, si sper ca nu pui apa direct de la chiuveta...
 
Forum Index » Boli/tratamente
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com