[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Crab Suspect  XML
Forum Index » Probleme si solutii - Paraziti, boli, alge
Author Message
Yocosmin2010
Junior member

Joined: 21/01/2018 02:20:23
Messages: 52
IP:
Offline

Salut Nu stiu daca am încadrat bine topicul dar am gasit un crab mort in acvariu Nu era atât de grav daca aveam crabi in acvariu dar asa am r?mas surprins. Nu seam?n? deloc cu un hermit Aduce mai mult la forma cu un Emarald crab.
Are cineva idee ce specie este Daca d?uneaz? Si cum as putea sc?pa de El/Ei in cazul in care este nevoie?
" alt="image" />
" alt="image" />
Multumesc mult.
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2847
Location: Targu Mures
IP:
Offline

E crabul intreg sau e doar coaja(exoscheletul) dupa naparlire ? Ei ajung cu piatra vie in acvariu si se dezvolta in functie de conditii, eu intretin un marin de peste 13 ani si inca apar vietuitoare noi in el
[Email]
Yocosmin2010
Junior member

Joined: 21/01/2018 02:20:23
Messages: 52
IP:
Offline

Cred ca este un crab întreg mort. Ma intereseaza in principal daca este reef safe
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2847
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Asa decolorat greu de dat seama, dar desfa carapacea sa vezi de e ceva in ea, macar stii daca ai scapat sau il ai in continuare in bazin si creste bine mersi
[Email]
Yocosmin2010
Junior member

Joined: 21/01/2018 02:20:23
Messages: 52
IP:
Offline

Pana la urma s a dovedi ca era doar exoscheletul. M am holbat o ora la bazin nici urma de crab. Se ascunde foarte bine aparent daca nu l am vazut in ultimele 8luni de cand am b?gat piatra vie.
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2847
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Posibil sa fie activ noaptea
[Email]
 
Forum Index » Probleme si solutii - Paraziti, boli, alge
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com