[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Eleocaris Pusila mini - mutare / tratament  XML
Forum Index » Plante de acvariu
Author Message
MihaiF
Senior member

Joined: 15/02/2017 14:50:05
Messages: 863
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Vreau sa mut Eleocaris pusila mini ( toata pajistea ) dintr-un bazin in altul. Problema este ca planta este atinsa ici colo de bba. Nu mult doar ici colo, dar na , exista. Sigur ca nu as dorii sa incep noul setup direct cu BBA. Asa ca intrebarea care se pune este urmatoarea : rezista aceasta planta de gazon la tratamentul cu alcool a lu' maritul Faraon ? Daca nu merge cu alcool , cu ce as putea sa o dau , ca sa scape de BBA dar sa nu se distruga ?
Hermit
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 20/02/2015 22:11:05
Messages: 301
Location: iasi
IP:
Offline

poti incerca si apa oxigenta. Nu stiu cat e de sensibila eleocharis-ul la apa oxigenata dar cred ca o poti dilua nitel. Unii pe youtube au incercat si clor dar mie mi-ar fi teama sa ma joc cu chimicale prea...corozive sa nu zic toxice...

This message was edited 1 time. Last update was at 06/03/2019 22:08:25


Knowledge is a deadly friend when no one sets the rules
[Email] [Yahoo!]
MihaiF
Senior member

Joined: 15/02/2017 14:50:05
Messages: 863
Location: Baia Mare
IP:
Offline

M-am gandit si la asta . Care sunt efectele apei oxigenate pe BBA ? Alcoolul de exemplu pe BBA , aduce distrugere totala si garantata.
Stie cineva care este eficienta apei oxigenate ? Un versus eventual intre apa oxigenata si alcool , atat in ceea ce priveste agresivitatea fata de plante cat si efectul asupra BBA.
Hermit
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 20/02/2015 22:11:05
Messages: 301
Location: iasi
IP:
Offline

Check this out:


Knowledge is a deadly friend when no one sets the rules
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Plante de acvariu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com