[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Substrat nutritiv bun  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
MihaiF
Senior member

Joined: 15/02/2017 14:50:05
Messages: 863
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Va cer ajutorul cu o problema . Cea a substratului nutritiv. De doi ani de cand m-am apucat de acvaristica am lucrat incele 3 set upuri doar cu JBL AQUA Basic . Acum parca as incerca si altceva. Si parca m-as indrepta spre Dennerle. Ce variante ar fi la Dennerle , eu am vazut Dennerle Deponit Mix si Dennerle Nutribasis . Care este mai bun ? Care il recomandati ? E vorba de un bazin de 180 l brut.
Apollo
Member
[Avatar]

Joined: 03/09/2017 11:07:18
Messages: 146
Location: Brasov
IP:
Offline

Eu as incerca Ada Amazonia.Dar eu ma gandesc sa fac un olandez.Sunt curios, tu ai fost, esti multumit de jbl aqua basic?
Eu unul cred ca este slab calitativ.
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Tropica plant growth, eventual amestecat cu DeponitMix.

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
MihaiF
Senior member

Joined: 15/02/2017 14:50:05
Messages: 863
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Pe cat posibil as merge pe Dennerle. Ca atare as dori o opinie de versus intre cele doua de la Dennerle, daca stie cineva. La setupul care urmeaza voi merge pe cat posibil doar pe Dennerle , asa ca exclud alte branduri.
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Atunci DeponitMix, in opinia mea. Desi eu am o alta opinie legara de fertilizare, fie ca e in substrat sau in apa. Doua sau mai multe produse au avantajul complementaritatii. Vezi EI, de exemplu.

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
MihaiF
Senior member

Joined: 15/02/2017 14:50:05
Messages: 863
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Apollo wrote:Eu as incerca Ada Amazonia.Dar eu ma gandesc sa fac un olandez.Sunt curios, tu ai fost, esti multumit de jbl aqua basic?
Eu unul cred ca este slab calitativ.


O sa razi de raspuns , nu stiu daca sunt multumit. Adica ma ocup cu acest frumos hoby doar de 2 ani si un pic. Am lucrat cu Aqua Basis doar la 3 set up-uri. Am fost multumit , dar nu am termen de comparatie. Daca nu ai termen de comparatie , stii cum e ... , nu poti fi decat subiectiv din pacate. Tot ce am plantat a mers , exceptand Monte Carlo ( dar aici pot fi mai multe prostii , nu stiu exact de ce nu a mers ... )
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com