[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Molly bolnav  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Winston24
Unripe member

Joined: 18/02/2019 13:00:18
Messages: 1
IP:
Offline

Buna ziua. Am un Molly bolnav de 3 saptamani. Sta pe fundul acvariului si respira greu. Acvariul este de 20 L, cu filtru Aqua El Fan mini plus, incalzitor, 2 plante, pietri?, iluminare 6 ore pe zi, temperatura apei este 27 grade. In acavariu este Molly si un jandarm. Sunt hraniti cu fulgi de la Norwin-Norvitall. Recunosc ca sunt primii pesti pe care ii am si la inceput nu le-am schimbat apa prea des, asta insemnand schimbatul apei partial la 3 saptamani. Imi pare rau acum pentru ca nu am stiut si nu m-am documentat. De cand am vazut ca nu se simte bine, am inceput sa citesc despre acest lucru si am schimbat apa partial la 3 zile. Apa adaugata este de la filtru care indeparteaza clorul. Jandarmul este bine, vioi, mananca, in schimb Molly de 3 saptamani sta pe fundul acvariului si nu mananca. Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac ca sa il salvez. Va multumesc.

This message was edited 2 times. Last update was at 18/02/2019 13:48:09

 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com