[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salutare!  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
marian1606
Junior member
[Avatar]

Joined: 19/01/2019 18:42:10
Messages: 69
Location: Caransebes
IP:
Offline

Salut, eu sunt Budean Marian, am 14 ani si sunt din Caransebes.
Am 2 acvarii, unul de 16 litri, unde am un Betta Crowntail, turcoaz cu rosu, acvariul nu are un filtru.
Iar celalalt acvariu este de 56 de litri, in care am 16 Guppy, din care o femela naste chiar in acest moment, o femela Xipho, neagra cu "tint" albastru-verde, imi place sa cred ca ea este "alpha-ul" acvariului, si un Hoplosternum Thoracatum.
Acvariul are un filtru si un incalzitor Aquael, capac Marina, substratul nu mai stiu de la ce firma este.
Are 2 soiuri de plante: Hygrophila polysperma care imi da batai de cap, pentru ca nu creste. Si Hygrophila corymbosa Compact.
Acvariul acesta a fost cumparat inainte de Revelion, second-hand cu 150 de lei, cu tot cu capac, initial a avut o problema cu neonul, presupun ca de aceea l au si vandut. Desi nu au precizat asta cand l-am cumparat. Noroc ca tatal meu este electrician, si in 30 de minute a fost ca si nou
Sper ca in viitor, sa imi cumpar un acvariu mai mare*slabe sanse deoarece parintii mei nu mai vor inca unul* in care sa am un peste Oscar. Dar pentru a detine un peste asa mare, mai trebuie sa capat experienta!
Eu sunt cel care se ocupa de ambele acvarii.

Sunt incepator, nu ma baga in seama.
marian1606
Junior member
[Avatar]

Joined: 19/01/2019 18:42:10
Messages: 69
Location: Caransebes
IP:
Offline

O pozica cu acvariul meu <3
[Thumb - 50070744_2165798370110393_418668318182866944_n.jpg]


Sunt incepator, nu ma baga in seama.
Liv
Ultrahigh member

Joined: 12/11/2015 11:35:12
Messages: 2107
Location: Bucuresti, sector 2, Pantelimon
IP:
Offline

Bine ne-am gasit.
Acvariul arata bine.

Sa aveti animale sanatoase, plante frumoase si apa limpede.
marian1606
Junior member
[Avatar]

Joined: 19/01/2019 18:42:10
Messages: 69
Location: Caransebes
IP:
Offline

Aproximativ..mi ar placea sa am mai multe plante.

Sunt incepator, nu ma baga in seama.
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com