[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Robinet Eheim  XML
Forum Index » Hardware
Author Message
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Salutare
Am o problema cu al meu eheim professionel 4+ 250.
De o vreme nemiscind prea des robinetul de inchis deschis acesta a mers foarte greu . La un moment dat am fortat putin si si-a dat drumul sa zic asa. Inchide sau deschide complet debitul de apa dar a aparut o alta problema. Nu ma mai lasa sa apsa butonul acela rosu prin care poti da robinetul afara. Am urmarit tutorialul lui Koala ( foarte explicit pentru care multumesc ) de desfacut capacul , l-am desfacut dar tot nu pot scoate robinetul ....
Intrebearea este ce as putea face , cum as putea da partea de plastic rosie (butonul ) afara fara sa o stric. Mentionez ca am luat robinet nou de rezerva.
Multumesc anticipat.

PS Suruburile de la capac mi se par destul de slabe. La unul i s-a mutilat capul si nu l-am putut stringe complet .

This message was edited 1 time. Last update was at 02/01/2019 21:25:58

Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Din pacate de aseara se aude ca un zgomot " electric " in canistra . Nu stiu daca e de la faptul ca unul din suruburi nu l-am putut stringe calumea si are usor joc capacul . O sa incerc sa il mai desfac din npu capacul si sa string iar toate suruburile. Daca nu merge treaba o sa ma uit de alt capac sau o canistra noua.
 
Forum Index » Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com