[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salutareee!!  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
ANCUTA SB
Junior member
[Avatar]

Joined: 18/12/2018 08:37:07
Messages: 9
Location: SIBIU
IP:
Offline

Salutare tuturor!
Urmaresc de mult acest site si idei pe forum, de aproximativ 2 ani! , dar intru numai din cand in cand, trebuie sa recunosc!
Ma numesc Ancuta, sunt din Sibiu, iar de 2 ani ma pasioneaza pestii. Am cumparat un acvariu micut, 10L pentru inceput, ca sa ma invat cu ei, sa vad daca stiu sa ii ingrijesc, daca imi plac (desi cand eram mai mica imi placeau, dar nu ai mei ), pt ca nu aveam posibilitate ). Am auzit ca sunt foarte utili atunci cand treci printr-o depresie, si chiar erau relaxanti si linistitori cand te uitai la ei. Am inceput sa ii iubesc, sa ma ocup de ei din drag, am trecut si de perioada dificila si ii am in continuare. Am inceput cu guppi, xipho, ce era mai simplu de ingrijit. Dupa ceva timp, am intalnit un baiat, care culmea avea si el acvariu muuuult mai mare ca al meu si mai frumos si mai bogat si ii placeau pestii foarte mult, in prezent este logodnicul meu, viitorul sot! . Urmeaza sa ne facem coltul nostru de rai cu pesti, la casuta noastra cu un acvariu muuuult mai mare

De ceva timp, in colectie au venit si crevetii, pe care ii iubesc!

Cam atat despre mine, in mare

Mi se fac ochii inimioare cand vad acvarii bine puse la punct!!! <3
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Inca o data, bun venit pe forum!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2852
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Bine ai venit
[Email]
MSI
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2017 20:20:12
Messages: 767
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Bun venit si mult succes pe mai departe cu proiectele acvaristice si nu numai.




MSI Reef
92fox
Member
[Avatar]

Joined: 05/04/2018 22:10:50
Messages: 187
Location: Constanta
IP:
Offline

Bine ai venit pe forum! Vezi ca crevetii aia sunt contagiosi si unde a aparut unu acvariu pentru ei sunt sanse mari sa mai apara si altele .....eu am ajuns deja la 3 bucati pentru creveti.
ANCUTA SB
Junior member
[Avatar]

Joined: 18/12/2018 08:37:07
Messages: 9
Location: SIBIU
IP:
Offline

Intr-adevar sunt contagiosi... cand i-am vazut prima data, am zis : oooaaauuu!!! si eu vreau!!
am inceput sa ma interesez, sa caut info pe net, si am asteptat salarul ca sa ii pot cumpara, intre timp mergeam la magazin numai sa ii vad...

in ultimul rand in colectie, ultimul - ultimul a aparut un kuhlii, fooooarte interesant! recomand!

Mi se fac ochii inimioare cand vad acvarii bine puse la punct!!! <3
duduanl
Junior member

Joined: 17/05/2018 20:44:51
Messages: 15
IP:
Offline

Bun venit Ancuta.
Liv
Ultrahigh member

Joined: 12/11/2015 11:35:12
Messages: 2107
Location: Bucuresti, sector 2, Pantelimon
IP:
Offline

Bina ai venit.

Nu crevetii sint contagiosi. Acvariile/terariile care contin plante/animale sint contagioase. Daca ai reusit sa pui la punct un acvariu de 10-15litri cu un beta peste 1-2-10-20 de ani o sa vrei unul mai mare, apoi inca unul si mai mare. Si o sa citesti despre urmatoarele: biologie, chimie (industriala si organica), geografie, medicina veterinara, geologie, meteorologie, electricitate si electronica mult mai mult decit ai invatat in tot liceul. Plus citeva domenii conexe cu cele de mai sus. Si o sa iti faca placere sa inveti din toate cele de mai sus.

Sa aveti animale sanatoase, plante frumoase si apa limpede.
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com