[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
New Topic in Index  XML
Forum Index » Discutii generale
Poll
Lexicon
Pro 200 100% [ 9 ]
Contra 0 0% [ 0 ]
Total Votes : 9
Author Message
Lapusan
Junior member

Joined: 06/10/2018 10:38:11
Messages: 52
IP:
Offline

As propune la vot un nou topic ceva de genul ,,lexicon" cu toate vietatile din acvariu Marin ,pesti Corali ,nevertebrate ...
în care fiecare membru Sa posteze vietatile din acvariul lui , cu poza si descriere
Nu cred ca e o idee rea!!!!

This message was edited 1 time. Last update was at 19/10/2018 07:58:52

MSI
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2017 20:20:12
Messages: 767
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ideea nu este rea deloc, poate nu este tocmai aplicabila forumului nostru (dar eu am votat pro) pt ca fiecare avem un jurnal al acvariului unde ne postam vietatile din acvariu, dar sustin propunerea in ideea de a introduce noi aplicatii/optiuni pe forum.

Ca idee, vazusem pe un forum american, o sectiune cu progression pics unde oamenii puneau seturi de poze cu evolutia acvariului .. foarte interesant, mai ales pentru un incepator sa isi faca o idee cum sa isi faca acvariul (cand vezi acvariul de la piatra goala la full corali, intelegi mai bine cum merge treaba..).

De asemenea as sustine o idee de introducere a unor elemente de genul "Labels" pentru utilizatori. Ai postat in zona de jurnale, primesti eticheta de "Build Thread", eventual acolo link-uita cu topicul tau. Etichete pentru vechime, etichete pentru nr de posturi samd.

Pentru un compendium al vietatilor, as vedea realizabil ceva de genul topicurilor de la Creme de la Creme, unde un admin modereaza ce topicuri exista si incarca pozele si descrierea furnizata de useri, se poate face si ceva aici, unde contribuim noi cu poze si descriere din acvarii proprii si eventual topicul te poate redirectiona in jurnalul fiecaruia unde vezi pestele/vietatea in context.

NOTA: Vreau sa-mi cer scuze pentru indrazneala, inteleg foarte bine ca un forum nu exista ca asa a vrut Dzeu, ci exista prin efortul unor oameni, efort financiar - imi cer scuze pentru indrazneala de a propune lucruri pe cheltuiala altora (inclusiv pe timpul altora). De asta vreau sa mentionez ca forumul american accepta donatii, chiar are campanii in acest sens, unde cei care doneaza primesc onorific eticheta de sponsor.

This message was edited 1 time. Last update was at 19/10/2018 18:46:13


MSI Reef
 
Forum Index » Discutii generale
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com