[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Barbus Tetrazone sau neoni?  XML
Forum Index » General info
Author Message
Polar1000
Unripe member

Joined: 16/09/2018 13:30:53
Messages: 1
IP:
Offline

Salut, am achizitionat acum 2 sapatamani un acvariu de 35L (cu filtru,neon,incalzitor) am adaugat substrat si decor doar roci mari naturale. Dupa o saptamana am populat acvariul cu 3 cory pentru a grabii ciclarea acvariului...acum dupa ce a mai trecut o saptamana (cory sunt foarte ok , putin speriosi inca dar mananca si exploreaza acvariul) as dorii sa mai imi cumpar niste pesti care sa inoate pe la centrul sau catre suprafata acvariului. Dupa ce am cercetat cat de cat pe net m-am oprit la neoni sau Barbus Terazone....insa nustiu pe care sa ii aleg...am citit ca amandoua speciile trebuie sa fie minim 6 exemplare in acvariu insa ma gandesc ca acavariul meu este cam mic pt inca 6 pesti pe langa cei 3 cory....intrebarea ar fi,daca iau 3 tetra sau 3 neoni se pot acomoda si traii asa in numar mai mic de 6?
kmol
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/05/2010 23:20:33
Messages: 704
Location: Bucuresti, Pantelimon
IP:
Offline

Neoni.. Cam la limita dar poti incerca cu 5-6. Sunt pesti mai mici decat tetrazona si mai cuminti. Mananca mai putin, deci mai putina mizerie..

Misiunea mea este sa imi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine. Ne întelegem bine, ca între asasini.
[Email]
onut
Member

Joined: 20/08/2013 16:28:01
Messages: 246
Location: bucuresti.apusului
IP:
Offline

Salut ! Po?i încerca 5-6 masculi de guppy endler,sunt destul de activi, colora?i iar dimensiunea maxima este de 2-3 cm .
[Yahoo!]
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

Perfect de acord cu endlerii,nu sustin ideea de neoni putini,acesti pesti sunt frumosi cand sunt multi ,minim 30

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » General info
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com