[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Mi-am luat doi melci pomaceea  XML
Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Author Message
GeoCri3772
Member

Joined: 10/07/2018 14:28:49
Messages: 262
IP:
Offline

Mi-am luat doi melci pomaceea astazi de la Zoomania ,erau la aclimatizare,de fapt atunci aduseser? animale (pasari , pesti , hamsteri etc) ,acvariile erau la suprafata numai pungi ,era o punga fara apa care mi-a atras atentia ,erau melci pomaceea in ea ,am zis ca cumpar si eu doi , oricum imi doream , am luat mancare pentru porcusorul de guineea ,mancare pentru papagali si...... doi melci ,ei nu erau in plan . I-am zis vanzatoarei sa puna apa in punga cu melcii mei si a pus .
Am pus melcii in acvariu dupa 15 minute de aclimatizare si astept de doua ore sa se miste macar unul din ei dar nimic ,adica ies putin din cochilie dar nu merge niciunul mai misca coarnele alea dar atat.
Oare de ce nu merg p-acolo ,daca nu ieseau din cochilie deloc sau daca nu se trageau inapoi cand ii scoteam un pic din apa ziceam dar asa , ce au ?
GeoCri3772
Member

Joined: 10/07/2018 14:28:49
Messages: 262
IP:
Offline

Poze
[Thumb - IMG_20180803_130308_1024x768.jpg]

[Thumb - IMG_20180803_130302_1280x960.jpg]

Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Cam scurta aclimatizarea. Mai asteapta si vezi daca incep sa fie activi. De regula sunt activi imediat.

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
GeoCri3772
Member

Joined: 10/07/2018 14:28:49
Messages: 262
IP:
Offline

Acum s-au dus amundoi sus ,probabil sa ia aer si stau de vreo 30 de minute acolo ,astept sa vad cum merg pe substrat ,poate mananca si mancare de Ancistrus ,defapt ar trebui , din cate am citit , sa manance orice mancare de pesti de pe jos deeci....
 
Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com