[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salutare!  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
Mircea Alex
Junior member

Joined: 14/08/2016 16:35:57
Messages: 6
IP:
Offline

Salutare! Sunt nou pe acest site si m-am gandit pe langa faptul sa va salut, sa va spun si cate ceva despre mine. Am 17 ani, locuiesc în Drobeta Turnu Severin .Pot spune ca iubesc pesti iar rasa preferata de mine este caraselul auriu oranda. Am un acvariu de aprox 30 de litri în care îl tin singur( stiu ca e cam mic acvariul dar nu dispun de loc unde as putea amplasa altul cu volum mai mare).La acvariu am 2 filtre: aquael fan mini plus si un micro jet filter MCF 70. Ambele sunt amplasate în colturi diferite ale acvriu date pe o turatie medie astfel încat filtrarea sa fie dispusa egal.Acvariul îl am de aprox 3 ani timp în care am experimentat tot felul de "combinati" de pesti. Cea mai neagra perioada a fost dupa ziua mea la 15 ani cand desi aveam acvariul de aproape 1 an, primisem o gramada de specii de pesti pe care le-am bagat toate ca na mi-a fost mila de ei. Ca sa va faceti o idee am avut 2 specii de paradis si înca ceva parca care de obicei sunt mai agresivi cu ceilalti pesti întrucat am avut si neoni acolo...A iesit un macel. Dupa toate astea m-am hotarat sa-i donez pe toti prietenilor care aveau pesti si sa-mi cumpar un carasel oranda pe care pot spune ca-l iubesc.

Cam atat despre mine în mare. Va salut!
[Thumb - 20180730_104718.jpg]

Cozmastie
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/09/2017 20:04:36
Messages: 570
Location: Floresti Jud Cluj
IP:
Offline

Salutare.Bine ai venit.30l e cam putin pentru un caras,dar exista solutii.poti deschide un topic cu acvariul tau si sa mai ceri sfaturi/pareri.


image
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com