[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Compatibilitate femela betta  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Florin82
Membru de baza

Joined: 25/09/2016 20:41:41
Messages: 458
Location: Targoviste
IP:
Offline

Am in acvariu neoni, gurami mici si 4 pesti paradis. E vreo problema daca iau o femela betta sau doua? Sant compatibile cu ce am eu? Mie imi este frica de pestii paradis.

This message was edited 1 time. Last update was at 27/07/2018 10:40:16

GeoCri3772
Member

Joined: 10/07/2018 14:28:49
Messages: 262
IP:
Offline

Nu,nu e nicio problema sunt compatibile speciile din cate stiu.
Cati litri are acvariul?Filtru,chestii,trestii?
Asteapta si alte pareri , nici eu nu sunt MARELE PROFESIONIST .

Totusi parca gurami ......neoni.....nu stiu....posibil sa lase neonii in pace daca sunt calmi guramii

This message was edited 2 times. Last update was at 28/07/2018 12:19:09

paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

Cea mai mare problema de acolo sunt paradise fish...nu neaparat pt gourami(mai devreme sau mai tarziu vor ramane fara mustati din cauza acelor paradise) cat pt ei insisi....am luat 2 paradise de marime medie(mai precis am luat 1,iar pt ca se lua mereu de un gourami,am zis sa mai iau un paradise,sa isi mai disperse din agresivitate,mai ales ca in magazinul de unde i.am luat erau 50 in acelasi acvariu,am zis ca nu vor fi probleme) iar dupa nici 1 luna,au inceput sa se bata de.a binelea,acum sunt separati,ii am de dat pe amandoi. Daca ii las 10 minute in orice tip de acvariu,se urmaresc continuu,se infoaie,apoi se lovesc urat de tot,sunt ca betta.

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com