[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Acvariu Betta  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
pesti.exe
Unripe member

Joined: 08/07/2018 18:00:17
Messages: 1
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Buna ziua! As dori sa iau un betta si sa ii ofer o noua casa. Am mai avut un betta, insa pe atunci nu l-am ingrijit cum trebuia(l-am tinut intr-un bol, apa de la robinet direct, mi-e mila numai cand ma gandesc). De data asta insa vreau sa ii ofer o viata mai buna micutului. Am un buget de 200-250 de lei, maxim 300. As vrea sa ii iau un acvariu de 10-15 l, un filtru, incalzitor, si pietris. Ma gandesc sa ii iau si o planta si o buturuga(din cate am inteles le place sa aiba un loc unde sa se ascunda). Nu stiu daca sa ii iau si o lumina/acvariu cu lumina inclusa.
Ma gandesc ca exista si varianta sa iau accesoriile pe rand, si pestele la final.
Aveti recomandari de locuri de unde as putea cumpara cele de mai sus, in bugetul dat?

P.S. Sa iau un peste din pet shop?(din ce am vazut sunt tinuti in pahare, in acvarii cu alti pesti, conditii nu prea bune, si nu as vrea sa cumpar un peste bolnav) Daca nu, atunci unde pot gasi pesti crescuti ceva mai bine?
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

Ia de la diversa acvariul de 25 l(cred case numste diversa 40) e echipat complet,pe viitor sa mai acvizitionezi macar un filtru intern,tot chinezarir sau ceva aquael daca iti permiti(sunt mai silentioase)

Later edit: eu il am din 2012
[Thumb - 15310706016351855076057.jpg]

This message was edited 3 times. Last update was at 08/07/2018 19:29:29


Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com