[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
pestii mei nu ma mai iubesc..  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
ibis
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/04/2005 18:25:35
Messages: 78
Location: Piatra Neamt
IP:
Offline

din pacate, cred ca asa este poate mai tine minte cineva despre cei doi xifo chinuiti de mine intr-un borcan de 5 litri. smilie dar, cind imi auzeau vocea, deveneau agitati. cind ma apropiam de borcan veneau si ei la geam si se jucau cu mine..., sau, uneori, parca dansau special pt a ma linisti, a ma bine dispune

acum i-am mutat intr-un cvariu de 50 de litri (de fapt, vreu 49,7 litri. au si substrat din pietris si nisip (mai mult pietris decit nisip). au si filtru cu pompa de aer... cu totul alte conditii... si e abia inceputul... numai ca pestii parca nu ma mai cunosc. se joaca in continuare, se simt de o mie de ori mai bine ca inainte, dar pe mine nu ma mai baga in seama....

Am vazut cu Bucurie
[Email] [WWW] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Stai linistit - e chestie de acomodare. Se bucura si ei ca au spatiu de miscare, plimbare, "testeaza terenul", e firesc. Pe tine insa te iubesc oricum, tu esti cel care are grija de ei si stiu asta. :-)
Acum nu stiu cum si-or iubi pestii stapinii , dar e clar ca se creeaza o legatura intre noi si ei.
Horea
Member

Joined: 24/02/2005 10:59:36
Messages: 144
Location: Medias
IP:
Offline

Poate se pregatesc si ei de vreo nunta... Ma indoiesc ca mirele ar acorda mai multa grija nasului mare decat miresei... Grija pentru 'aia micii' iti va reveni insa tot tie, ca lor mai repede le vine cheful de un ospat...
[Email]
miky
Member
[Avatar]

Joined: 09/10/2004 19:54:23
Messages: 155
Location: Brasov
IP:
Offline

e daca zica ca tot jucausi sunt nu tre sa-ti faci probleme, acum se acomodeaza dar vei vedea ca dupa um timp cum te apropi de acvariu vor veni iara la geam sa se "joace " si cu tine sau sa ceara mancare mai sigur

daca refuzau mancarea sau erau apatici atunci da

Puterea zeilor este mare acvariu
[Email] [Yahoo!]
adi_ci23
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 28/11/2004 19:50:47
Messages: 333
Location: alba iulia jud alba
IP:
Offline

domne, dar cum se infiripeaza relatii amoroase intre animale de specii
diferite!!!! cu cata dragoste, afectiune si iubire te privesc printr-un geam
de sticla! dar apogeul irezistibil al relatiei amoroase, se sfarseste brusc.....
in momentul in care prima bucatica de haleala, atinge pelicula apei.....
iar tu ramai singur, singurel, langa peretele de sticla, privind cum gloata....
devoreaza fructul dragostei dintre voi.


....oare cum am avut rabdarea sa aberez astfel de tampenii

decat pe uscat, mai bine in apa
[Email] [Yahoo!] [MSN]
fr0ggy
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/09/2004 15:30:00
Messages: 590
Location: brasov
IP:
Offline

imi aminteste de :
akademik_79 wrote:Vei avea urmatoarele probleme:
....
- incepi sa faci analogii stupide: confunzi freamatul tubilor cu nunta serpilor, te uiti la pestii ce vin la geam sa le dai de mancare si ti se pare ca au ochii umezi de recunostinta precum caprioarele, puii de peste devin "copiii" tai, etc.
..
[Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com