[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Intrebare mascul Betta  XML
Forum Index » Anabantidae
Author Message
George1902
Unripe member
[Avatar]

Joined: 24/04/2018 21:42:11
Messages: 4
Location: Brasov
IP:
Offline

Salut, de curand masculul meu Betta a inceput sa stea mai tot impul pe loc si sa-si creeze asa numitul "cuib" format din acele bule. Am 2 intrebari la care va cer ajutorul:
1. Daca stie cineva cat dureaza pana pestele se va opri din productia acestor bule?
2. Daca pestii Betta par mai mereu asa plictisiti, prefera sa stea in iarba din acvariu?
GreenLifeAquatics
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 13/07/2016 23:53:35
Messages: 334
Location: Peris, Ilfov
IP:
Offline

Daca ii creezi conditii va face lucruri interesante, fiecare peste Betta are personalitatea lui, uitel pe al meu ce facea in acvariu de 200 de litri https://youtu.be/Bult-QkgQ2M il chema Dl Atittudine , a murit de batranete nu traiesc mai mult de 2 ani si cand te gandesti ca la cumparta dintr-un petshop oarecare pentru simplu fapt ca a invatat sa rastoarene paharul in care era tinut si sa evadeze in acvariu in care erau tinute toate paharele cu pestii betta.

My Intent is Unbending.
My Focus Unending.
Every piece is a part of the whole.
Every thought that I think...
Every movement I make...
Every action I take...
Brings me closer and closer to my goal.
- Darlo Okasi
sclau89
Member
[Avatar]

Joined: 23/01/2013 01:46:40
Messages: 139
Location: Tg-Mures
IP:
Offline

Cuibul de spuma este normal la el, statul apatic, nu prea, nu cred ca ii place bolul, fara suparare.
 
Forum Index » Anabantidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com