[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Mi-au depus scalarii.  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Alexaner
Junior member

Joined: 29/01/2018 21:53:32
Messages: 13
Location: Timisoara
IP:
Offline

in seara aceasta am observat ca pe in-ul de la filtrul extern au depus scalarii... ambii stau si pazesc zona respectiva...nu lasa pe nimeni sa se apropie... mentionez ca in acvariu mai am un scalar 2 gurami si 2 xipho plus sanitari si ancistrus. femela cred ca este cea care ventileaza de zori si dupa vad ce se duce mereu ai ciupeste din frunza de anubias. de ce ciupesti dij acew frunza ??? sa las icrele acolo, cum sa procedez? oare rezista ? atasez si o poza
[Thumb - 20180315_225644.jpg]

Litru'
Member

Joined: 06/01/2018 10:45:56
Messages: 222
Location: Bucuresti sector 6
IP:
Offline

Daca scoti ceilalti pesti rezista...altfel r.i.p. icre...probabil ciupeste frunza deoarece curata locul pentru a muta icrele in viitor acolo.

Gata oricand!
Alexaner
Junior member

Joined: 29/01/2018 21:53:32
Messages: 13
Location: Timisoara
IP:
Offline

nu mai are ce sa mute... a curatat ancistrusul tot ...oricum a fost prima depunere a lor
Litru'
Member

Joined: 06/01/2018 10:45:56
Messages: 222
Location: Bucuresti sector 6
IP:
Offline

Alexaner wrote:nu mai are ce sa mute... a curatat ancistrusul tot ...oricum a fost prima depunere a lor


In viitor încearca fara ceilalti pesti sau mutai separat intr-un acvariu doar pe ei.

Gata oricand!
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com