[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Donez pesti  XML
Forum Index » Donatii
Author Message
L1061K
Junior member

Joined: 20/09/2017 07:17:17
Messages: 18
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Pentru ca in septembrie, cand m-am apucat de acvaristica, mi-a prins foarte bine rubrica asta, am deciz ca astazi sa dau un pic inapoi comunitatii. Asadar, in urma inmultirii la mine in acvariu (si a faptului ca vreau sa fac niste schimbari de decor din mers), donez urmatoarele:

- molly: 3 bucati, portocalii, inca micuti. I-am primit "bonus" la inceput, i-am tinut pana acum, dar nu se mai potrivesc cu ce vreau sa fac din design-ul acvariului;
- guppy: sincer, n-am idee cati pui am. Am 2 generatii de pui, deci unii sunt mai mari, altii mai mici (cei mai mici au abia o saptamana). Din cate am reusit sa observ, majoritatea sunt femele;
- un pumn de Java Moss: a crescut mare, trebuie sa mai tai din el si mi-e mila sa il arunc. Este perfect pentru creveti, crevetii mei numai in el stau;
- cativa creveti Red Cherry Shrimp: am inceput cu 5, am peste 60 acum, din 4 generatii. Am de la pui de 3-4 mm (astia ar fi mai greu de prins) pana la maturi, din care femelele cu oua;
- melci de substrat, Melanoides tuberculata: 10 - 15 - 20, depinde cati reusesc sa prind iesiti din substrat

In cazul in care nu apare la profil, donatiile sunt pentru Bucuresti (imi cer scuze, e prea mare deranjul sa trimit in tara), cu ridicare din zona Garii de Nord sau imprejurimi.

Pentru detalii/comenzi/intrebari, utilizati cu incredere PM.

George
acvarist
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 21/10/2012 13:08:33
Messages: 389
Location: Bucuresti, Militari
IP:
Offline

Aveti mesaj pe PM.

This message was edited 1 time. Last update was at 16/01/2018 05:12:48


acvarist batran
[Yahoo!]
L1061K
Junior member

Joined: 20/09/2017 07:17:17
Messages: 18
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Va multumesc tuturor pentru interesul acordat acestei postari. Momentan toate "produsele" sunt rezervate.
acvarist
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 21/10/2012 13:08:33
Messages: 389
Location: Bucuresti, Militari
IP:
Offline

Va multumesc pentru donatie.

acvarist batran
[Yahoo!]
 
Forum Index » Donatii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com