[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Despre Scalari  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Robyca
Unripe member

Joined: 08/01/2018 23:33:08
Messages: 1
IP:
Offline

Salut!
Am un acvariu de 80L in care am 5 Scalari. Am am acvariu de aproximativ un an jumate ?i pana acum nu cred ca am reusit sa stabilesc o pereche.ce pot face in privinta asta?
Doar doi din cei 5 stau mai mereu împreun? si nu se bat dar pana acum nu au dat semne de acest gen.imi puteti spune cum deosebesc masculin de femele?
Multumesc!!!
Sper ca am fost explicit sunt nou pe acest forum.
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2858
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Cam multi in 80 de litrii acuma depinde si cat sunt de mari, la alegerea de perechi iarasi depinde daca sunt adulti si dezvoltati cum trebuie, cum sunt tinuti ce conditii le oferi. Masculii unii ca si adulti mai dezvolta o frunte bombata dar nu e lege si nici marimea nu e un indiciu-am avut femela mai mare decat toti masculii pe care I-a avut(vre-o 4 in viata ei de 12 ani) si ii batea pe toti. In rest nu poti sa-i deosebesti decat la depunere, trebuie sa te tii de schimburile de apa macar saptamanale desi la cei 80 de litrii ar trebui mai multe

This message was edited 1 time. Last update was at 09/01/2018 12:47:32

[Email]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com