[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salutari  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
Donny
Unripe member

Joined: 10/12/2017 19:51:13
Messages: 4
Location: Franta - Marseille
IP:
Offline

Salutari la toata lumea
De inceput vreau sa imi cer scuze daca sunt greseli gramaticale , sunt nascuta si crescuta in franta si vorbesc romaneste doar din casa

Ma numesc Khau Aurelie , locuiesc in frata , si detin un acvariu de 150 de litri de 6 saptamani " la insistenta fetitei mele " , se pare ca aceasta boala incepe sa ma afecteze si pe mine pentru ca ma uit tot mai des la obicte pentru acvari

Va multumesc pentru primire!

Nu ma critica pe mine, intai priveste-te pe tine!
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Bun venit pe forum!

- Nu e cazul sa-ti faci probleme... romana ta este mult mai buna decat franceza noastra.
- Daca o sa citesti forumul (si chiar te sfatuiesc sa iti gasesti timp si sa rasfoiesti rubricile), ai sa vezi ca noi suntem adeptii stilului "natural"... adica, o sa-ti spunem sa nu pui in acvariu pietris colorat, scafandri de plastic, corabii scufundate si tot restul de "decoruri care prind la incepatori".
- Aici gasesti o gramada de articole utile: http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/24220.page

Ca regula generala, la inceput de drum... NU te grabi sa cumperi ceva!... Nu asculta ce-ti povestesc vanzatorii de la pet-shop!.
Uita-te pe la diversele rubrici si incearca sa-ti dai seama cam ce "gen "de acvariu ti-ar place sa ai... apoi, vino cu intrebari.

This message was edited 1 time. Last update was at 10/12/2017 20:17:46


Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Liv
Ultrahigh member

Joined: 12/11/2015 11:35:12
Messages: 2107
Location: Bucuresti, sector 2, Pantelimon
IP:
Offline

Salve,

Si bine ne-am gasit. Nu sintem prea preocupati de greselile gramaticale, ci mai mult de animale si plante. Treci pe la profil si trece Franta la locatie - ca sa nu te trimitem prin Bucuresti daca Parisul e mai aproape. Nu te grabi cu cumparaturile, sa nu ai prea mare incredere in sfaturile de prin petshop-uri si intreaba inainte sa faci ceva in sectiunile corespunzatoare problemei care o ai. Arunca un ochi pe aici:

http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/24220.page

La generalitati ai o multime de raspunsuri la intrebari care nu le-ai pus inca. (cred ca in cca. 1 ora le poti rasfoi pe toate).

Cred ca esti a 7-a persoana anul asta care a luat un acvariu pt. copil si il intretine singura pina mai creste - mai tirziu o sa invete.

Sa aveti animale sanatoase, plante frumoase si apa limpede.
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com