[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Pozitionare acvariu + sfaturi incepator  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa sarata)
Author Message
Mytro93
Junior member

Joined: 26/10/2017 14:32:33
Messages: 72
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Buna ziua,

Urmeaza in curand sa ma mut la casa noua si as dori sa imi integrez si un acvariu marin in peisaj. Trebuie sa va spun ca nu am nicio experienta in ingrijirea acvariilor in afara informatiilor pe care le-am citit in ultima luna pe internet.

Prima intrebare ar fi unde as putea integra cel mai bine acest acvariu ca si locatie in apartament ? Si daca am inteles bine faptul ca primii pasi in inceperea acvariului vor fi stratul de nisip de 3-5 cm la un acvariu de aprox 300 litri si piatra vie de 3 kg / 10 litri , care se vor lasa primele 1-2 luni sa se dezvolte si sa intre apa in parametri normali. Eu as dori achizitionarea unui acvariu complet echipat de apa sarata, cu toate filtrele, luminile etc. (am observat ca este in jur de 10 mii lei sau pe acolo, insa nu va fi o problema costul)

Las atasata schita livingului unde as dori sa amenajez acvariul . Negru = canapea , visiniu = mobila bucatarie , alb = mobila living .

Multumesc !

image
image
image

 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa sarata)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com