[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Curge ap? din acvariu  XML
Forum Index » Acvarii diverse - Jurnal
Author Message
Stasi
Junior member

Joined: 10/10/2017 08:58:27
Messages: 7
IP:
Offline

Bun? ziua ?i sper ca am nimerit bine categoria. Asear? când am ajuns acas? am avut o surpriz? foarte nepl?cut?. Dintr-un acvariu Juwel de 60l, 3/4 a curs pe parchetul din sufragierie. S-au distan?at efectiv dou? dintre sticle, la îmbinare. A cedat siliconul. Acvariul a stat 3 ani la un amic la birou, iar acum o lun? mi-a la dat mie. E prima dat? când se întâmpl? s? curg? ap? din el. V? rog s? m? ajuta?i cu sfat, dac? ar fi s? încerc s? îl repar singur, cu silicon din comer?, crede?i c? s-ar merita? E foarte complicat? Dac? nu, poate cunoa?te?i pe cineva din Ia?i care se ocup?. ?i un pre? orientativ m-ar ajuta mult. V? mul?umesc!
adiio
Member
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 07:37:01
Messages: 166
Location: Bucuresti, Pantelimon
IP:
Offline

Stasi wrote:Bun? ziua ?i sper ca am nimerit bine categoria. Asear? când am ajuns acas? am avut o surpriz? foarte nepl?cut?. Dintr-un acvariu Juwel de 60l, 3/4 a curs pe parchetul din sufragierie. S-au distan?at efectiv dou? dintre sticle, la îmbinare. A cedat siliconul. Acvariul a stat 3 ani la un amic la birou, iar acum o lun? mi-a la dat mie. E prima dat? când se întâmpl? s? curg? ap? din el. V? rog s? m? ajuta?i cu sfat, dac? ar fi s? încerc s? îl repar singur, cu silicon din comer?, crede?i c? s-ar merita? E foarte complicat? Dac? nu, poate cunoa?te?i pe cineva din Ia?i care se ocup?. ?i un pre? orientativ m-ar ajuta mult. V? mul?umesc!


Primul meu sfat ar fi sa renunti la diacritice, m-am chinuit putin sa citesc/inteleg mesajul tau din cauza diacriticelor.
In legatura cu acvariul... nu cred ca ar trebui "reparat". Cel putin nu local, doar pe latura in care a cedat siliconul. Cred ca este corect sa presupunem ca poate ceda oricand pe alta parte.
Daca foile de sticla sunt ok, arata ok ...etc, daca ai chef de munca, daca ai mai lipit vreodata un acvariu, poti sa-l dezmebrezi total, sa-l cureti si sa-l relipesti. Ce mai sigura varianta de a-l repara.
Sau altul nou
Alegerea este a ta.

 
Forum Index » Acvarii diverse - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com