[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salutare si bine v-am gasit!  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
MihaiN
Junior member

Joined: 29/06/2017 14:48:16
Messages: 31
Location: Bucuresti, Drumul Taberei
IP:
Offline

Salutare.
Sunt Mihai si de cateva luni am descoperit aceasta pasiune pentru acvaristica, incepand de la un nano acvariu de 10 litri in care tin un Betta si cativa melci (melci comuni, de substrat si 2 neritina).
Ulterior am achizitionat unul de 64 litri si cautand informatii despre intretinerea lui am ajuns pe forumul acesta. Tin sa multumesc celor prezenti aici pentru informatiile prezentate (in multe cazuri m-au ajutat foarte mult in rezolvarea micilor probleme intampinate). La scurt timp am trecut la un bazin nou, Eheim Aquapro 80 de 126litri in care am transferat o mare parte din ce aveam in cel de 64 litri (plante, 5 cory panda, 5 Otto si 19 neoni).
Am rezolvat cu aditia de CO2 si momentan lucrez la o lampa suspendata care sa contina 4 neoane cu LED.
Singura problema notabila ar fi acumularile de bacterii(din cauza lipsei miscarii apei) in substratul fin.

Numai bine si ape cat mai limpezi si sanatoase.
[Thumb - Capturqqqqe.JPG]

[Thumb - acvariu 1.JPG]

 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com