[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
disparitie pesti  XML
Forum Index » Boli/tratamente
Author Message
macheavel
Junior member
[Avatar]

Joined: 08/07/2017 18:24:04
Messages: 39
Location: Bucuresti ,sector 6,crangasi
IP:
Offline

azi am observat ca imi lipsesc din acvariu un paty mascul si un molly tot mascul ,nici urma de ei ! Se poate sa ai fi mancat melci sau caraselul comun ?eu iam tinut fara mancare o zi dar sa dispara asa fara nici o urma , m-am uitat sa nu sara pe langa acvariu si nimic ! Am ramas cu o femela carasel comun ,o femela paty,femela de paty e gravida !
Delix
Junior member

Joined: 06/08/2017 10:26:36
Messages: 15
IP:
Offline

si eu am intampinat probleme de cand am carasul nu stiu daca el este devina dar 2 dintre guppy sunt in ,,coma" si o femela nu mai are un colt din coada
timrelu
Junior member

Joined: 22/02/2015 08:41:01
Messages: 67
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Smecher molly si paty in apa sarata
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

timrelu wrote:Smecher molly si paty in apa sarata


A postat gresit! Se mai intimpla. Eu am comentat un acvariu care mi se parea cam golas si recomandam ceva plante stem, poate un Anubias, ...
La sectiune scria "Bazine mici si medii", nu m-am prins din prima ca era vorba de un marin.

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
mihai.scarlat
Junior member

Joined: 17/10/2016 22:37:50
Messages: 37
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Sigur ai cautat peste tot? Ai acvariu plantat? Ai decoruri , filtru extern? Molly este un peste maricel, in sensu ca nu poate sa il inghita carasu cu totu , deci nu prea are cum sa dispara. Si eu am avut parte de disparitii de genu si eventual iam gasit prin niste plante mai dese. Sa cauti foarte bine ca nu este ok sa ai peste morti in acvariu, se descompun si strica echilibru.

Descriere acvariu aici
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2855
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Silviu Man wrote:
timrelu wrote:Smecher molly si paty in apa sarata


A postat gresit! Se mai intimpla.

Acuma fara gluma, molly pot fi tinuti bine mersi in apa sarata, stiam de caz in care erau tinuti in acvariul marin ca sa pasca algele, doar trebuie aclimatizati incet cu rabdare, dupa nu mai e problema cu ei, si pusi direct rezista mult

This message was edited 1 time. Last update was at 09/08/2017 15:33:56

[Email]
 
Forum Index » Boli/tratamente
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com