[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Goldfish-gaura in cap  XML
Forum Index » Boli/tratamente
Author Message
Flavius Velcea
Unripe member

Joined: 25/04/2017 22:22:13
Messages: 2
IP:
Offline

Buna seara. Am venit azi de la munca doar ca sa gasesc unul din carasii mei aurii cu o gaura mare in frunte si cu o umflatura pe partea de jos a gatului, un fel de puf alb iar la baza pielea este foarte rosie. Am presupus ca e fungus si am facut un tratament antifungus plus niste vered de malachit. Pestele e cam apatic si nu a prea mancat in seara asta
happy hippo
Junior member

Joined: 18/12/2014 17:28:39
Messages: 51
Location: Stuttgart
IP:
Offline

Saluti.
Nu combina medicamentele. Ori antifungic, ori malachit. Tratamentul il faci complet, nu intrerupi la jumatate, si incepi cu altceva. Dupa terminarea tratamentului, daca nu vezi imbunatatiri, faci pauza de min 2 zile, in care schimbi apa zilnic, si dupa aceea folosesti alte medicamente. Tine-i apa la temperatura normala si redu programul de iluminat.
Insanatosire grabnica ii doresc.
Radu_B
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 10/07/2015 08:15:56
Messages: 312
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Cel mai probabil: https://www.google.ro/search?q=hole+in+the+head+fish&oq=hole+in+the+head+fish&aqs=chrome..69i57j0l3.7035j0j4&client=ms-android-om-lge&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
 
Forum Index » Boli/tratamente
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com