[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Am nevoie de ajutor pentru a repara o gresala  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
Ilca Timeea
Junior member

Joined: 19/06/2017 13:23:55
Messages: 23
Location: Sebis, Arad
IP:
Offline

Salut!
Sunt noua in acvaristica si am facut o gresala,am luat un cars si l-am pus intr-un bol de 2 litri(stiu,stiu am gresit),dar acest lucru m-a determinat sa imi comand un acvariu http://www.aquariumprest.ro/acvarii/acvariu-cl-eco60-tank-63-litri-promo.html
Am pestele de 4 zile si au inceput sa ii cada solzii si este cam inactiv,oare isi va reveni?
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Salut!
Oricum nu il vei putea pune in acvariu mai devreme de trei saptamini, pina se cicleaza acesta.
In locul tau as cauta sa-l dau in "gazda" undeva sau sa il donez. In 2 litri, chinui inutil bietul pestisor.
Si o va duce din ce in ce mai rau.

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2853
Location: Targu Mures
IP:
Offline

In curand si cei 63 de litrii vor fi foarte putini, daca carasul e mic(pui) mai ai ceva timp pana creste , carasii murdaresc mult(mananca si kk mult) scot plante, scurma nisipul-pe scurt nu e peste de acvariu ci de iaz(si de apa rece) sau iti trebuie bazine foarte mari cu filtrare babana
[Email]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com