[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salutari  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
AnX
Junior member

Joined: 18/06/2017 12:03:33
Messages: 20
Location: Brasov
IP:
Offline

Salut,

Numele meu e Eddy, sunt din Brasov, 30'j de ani imediat, mandru posesor al unui cub de 30 de litri, crescator acreditat de rama ( sper sa fie doar una ) din cate vad.

Virusul l-am luat de la un coleg de munca, desi am mai avut o tentativa pe undeva prin anii 90, cu niste nisip din fata blocului si o pompa de aer, un pic de plastic in loc de plante si din cate imi aduc aminte niste guppy, tetrazone si nelipsitul sanitar. Pestii i-am dat pana la urma, nu mai retin de ce, probabil lipsa de chef si copilarie...

Va urma la jurnale.

O zi faina!


Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Salut si bine ai venit!

Succes cu rima!

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Liv
Ultrahigh member

Joined: 12/11/2015 11:35:12
Messages: 2107
Location: Bucuresti, sector 2, Pantelimon
IP:
Offline

Bine ai venit.

V-ati si gasit. 2 rime - cite una la fiecare. Voi ati pus pamint de cirtite din padure in loc de substrat, da' nu vreti sa recunoasteti.

Sa aveti animale sanatoase, plante frumoase si apa limpede.
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Pardon, da' eu am o scuza : nano-ul meu sta intr-o gradinita ... unde chiar am pus pamint fertil!

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Liv
Ultrahigh member

Joined: 12/11/2015 11:35:12
Messages: 2107
Location: Bucuresti, sector 2, Pantelimon
IP:
Offline

Da ai o scuza. Faci un wasabi, wakizashi, aaaa, scuze Yasukuni, aaaa, scuze din nou - ma rog ceva japonez - da, asta e - Wabi-Kusa.
A incurcat si el pamintul de flori cu cel pt. bonsai si l-a pus in acvariu. Culmea e ca arata bine si a prins si rima.

This message was edited 2 times. Last update was at 18/06/2017 14:31:16


Sa aveti animale sanatoase, plante frumoase si apa limpede.
AnX
Junior member

Joined: 18/06/2017 12:03:33
Messages: 20
Location: Brasov
IP:
Offline

Eu am pus JBL Aquabasis. Deci chiar nu inteleg. Nu e nimic adus de afara, toate sunt cumparate.

Pe de alta parte, oare cat poate o cartita sa isi tina respiratia? Poate ma scapa de bestia din Cuba.

Liv
Ultrahigh member

Joined: 12/11/2015 11:35:12
Messages: 2107
Location: Bucuresti, sector 2, Pantelimon
IP:
Offline

Rimele se string in locuri umede si intunecate. Daca punga de Aquabasis a stat pe afara si avea o gaura mica era de ajuns ca sa intre o rima. Silviu cred ca a alergat dupa ea aproape o saptimina pina sa o prinda. Cica respira prin piele asa ca nimeni nu stie cit poate sa traiasca submers.

Vezi ca peste Aquabasis se pune intotdeauna un substrat inert. Totusi sr fi bine sa o prinzi. In 30 litri o sa genereze mult prea mult amoniac cind o sa moara. Daca nu ai animale in acvariu momentan poti sa stai linistit.

Sper ca ai bagat si ceva plante naturale.

This message was edited 2 times. Last update was at 18/06/2017 14:50:48


Sa aveti animale sanatoase, plante frumoase si apa limpede.
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Liv wrote:Da ai o scuza. Faci un wasabi, wakizashi, aaaa, scuze Yasukuni, aaaa, scuze din nou - ma rog ceva japonez - da, asta e - Wabi-Kusa.
A incurcat si el pamintul de flori cu cel pt. bonsai si l-a pus in acvariu. Culmea e ca arata bine si a prins si rima.



Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com