[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Ce anume topeste plantele?  XML
Forum Index » Alge
Author Message
Symona86
Junior member
[Avatar]

Joined: 14/07/2020 11:07:35
Messages: 25
IP:
Offline

adrian09 wrote:apa la retea fara Cl... nu cred... toti distribuitorii de apa de retea utilizeaza Cl pentru tratarea apei. Ai apa filtrata, adica ai baterie de filtre la alimentarea cu apa? ma refer la alimentarea cu apa in casa

Testele acelea nu sunt asa bune... cu ele vezi doar daca apar schimbari Majore poti sa spui, in chimia apei

ia cauta tu o fisa de analiza a apei de la distribuitorul vostru si compara testele

la testele 5 sau 6 in unul; erorile sunt destul de mari


Eu locuiesc in Danemarca la tara, aici nu se pune in apa Cl, teste la apa de robinet au fost f?cute de mai mult timp si regulat plus acum înainte sa bag apa in acvariu am utilizat atat testele de la jbl cat si teste de apa ptr ph si cl.
Am luat teste de la jbl 7 in 1, alte teste sunt separat de cumparat si sunt alte firme pe care nu le cunosc, jbl din cate stiu e cu renume. Cat despre valorile apei o sa încerc sa mai fac o data cand voi schimba din nou apa în propor?ie de 50%.
adrian09
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 01/09/2016 16:23:02
Messages: 2348
Location: Paris
IP:
Offline

cauta tu o fisa de analiza simai vorbim

Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se intimple
[Email]
 
Forum Index » Alge
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com