[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
A mea pisica... imensa  XML
Forum Index » Alte vietati
Author Message
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Pai da, vezi ca trebuie sa-i faci si un loc de joaca daca nu vrei sa ai perdele pe jos!
Din fericire, baieteii mei abia fac ochi da' parca-i vad cum scarmana ferigile dupa ce coboara din pod.

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Ia uite-i cum se pregatesc ... mincarica, cacarica, culcarica! Aici faza cu culcarica!

image

PS Am senzatia ca sunt de-un leat cu al tau, nu?

This message was edited 2 times. Last update was at 14/05/2017 20:31:43


Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Rundas
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/02/2017 17:58:04
Messages: 480
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ce dulci suuuunt!!!! Sa traiasca sanatosi!! Si dap, sunt de aceeasi vârst?. Doi dintre ei si acelasi model
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Mai e unu' mai la spatele lor, da' nu se vede in poza. Asadar, patru muschetari!
Ce ma fac eu cu ei, ca mai am vreo cinci prin curte ?!

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Rundas
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/02/2017 17:58:04
Messages: 480
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ii castrezi pe toti.
?i te rogi c? armata ta sa nu se bata cu armata vecinului, sa castige si sa-ti aduca si prizonieri
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Pai nici nu stii cita dreptate ai! Mama lor este o "prizoniera" sosita din vecini. Cind am vazut-o, pe sub trandafiri, parea un EL si, la ce fata avea, sefa la botezat E.T.
Pina la urma era O extraterestra! Acuma am patru et-isti. Da' lasa ca, in citeva saptamini, ma mut cu depozitul si biroul, si sa vezi ce procedura DDD aplic eu acolo!

This message was edited 2 times. Last update was at 14/05/2017 21:04:03


Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Rundas
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/02/2017 17:58:04
Messages: 480
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Silviu Man wrote:Pai nici nu stii cita dreptate ai! Mama lor este o "prizoniera" sosita din vecini. Cind am vazut-o, pe sub trandafiri, parea un EL si, la ce fata avea, sefa la botezat E.T.
Pina la urma era O extraterestra! Acuma am patru et-isti. Da' lasa ca, in citeva saptamini, ma mut cu depozitul si biroul, si sa vezi ce procedura DDD aplic eu acolo!


DDD? Este vorba de procedura manageriala?
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Rundas wrote:
Silviu Man wrote:Pai nici nu stii cita dreptate ai! Mama lor este o "prizoniera" sosita din vecini. Cind am vazut-o, pe sub trandafiri, parea un EL si, la ce fata avea, sefa la botezat E.T.
Pina la urma era O extraterestra! Acuma am patru et-isti. Da' lasa ca, in citeva saptamini, ma mut cu depozitul si biroul, si sa vezi ce procedura DDD aplic eu acolo!


DDD? Este vorba de procedura manageriala?

Da, HACCP : Dezinsectie, Deratizare, Decontaminare.
Evident, glumesc. In depozit cu hrana pentru animale nu au ce cauta pisicile. Insa cu siguranta le gasesc un adapost in apropiere.

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Rundas
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/02/2017 17:58:04
Messages: 480
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ba din contra, acolo ar fi locul ideal!!
Ca la soarecele de siloz
Rundas
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/02/2017 17:58:04
Messages: 480
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Mi s-a propus sa dau matzul la o pisica ce are si ea pui. Sunt cu vreo 10 zile mai mari ca el. Mama pisi are 5 puiuti. Nu stiu ce sa fac.

Ar putea sa nu-l primeasca, s-ar putea ca cei mici sa-l bata (fiind mai mari) si sa-l marginalizeze.

Pe de alta parte ar fi in mediul lui daca toate ar fi bune si frumoase.

Chiar nu stiu cum sa procedez
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Adoptia, la animale cum sunt felinele, este putin mai dificila. Poti incerca sa-i maschezi mirosul cu putin lapte, frecat pe labute, pe cap si in zona genitala (cam pe unde ii miroase si/sau il linge mama lor). Il pui in cuib si o supraveghezi pe mama puilor; de acolo vine pericolul, nu de la fratiori. Nu atinge puii ei, pune puiul tau la o mica distanta de cuib si il lasi sa vezi daca se orienteaza catre ei. daca da, il incurajezi putin impingind-ul treptat si usurel catre grup. In orice caz, nu il "plantezi" in grup asa, deodata. Cind il manipulezi, freaca-ti bine si miinile tale cu putin lapte si/sau cu cocoloase de piine. Blana pisicii absoarbe usor mirosuri straine pentru ca sub spic (firele lungi, aspre, superioare) are o zona generoasa de puf (firele moi si scurte, principala zona a blanei pentru izolarea termica). Inainte te speli bine pe miini, sa nu ramina miros de sampon, after-shave, ... Pe de alta parte, daca pisica are deja 5 pui, e cam la limita. Din totalul de perechi de mameloane, cele pectorale sunt mai putin bogate, asadar mameloanele abdominale sunt cam ocupate. Dar, incercarea moarte n-are!

This message was edited 3 times. Last update was at 16/05/2017 13:07:51


Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Rundas
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/02/2017 17:58:04
Messages: 480
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Silviu Man wrote:Adoptia, la animale cum sunt felinele, este putin mai dificila. Poti incerca sa-i maschezi mirosul cu putin lapte, frecat pe labute, pe cap si in zona genitala (cam pe unde ii miroase si/sau il linge mama lor). Il pui in cuib si o supraveghezi pe mama puilor; de acolo vine pericolul, nu de la fratiori. Nu atinge puii ei, pune puiul tau la o mica distanta de cuib si il lasi sa vezi daca se orienteaza catre ei. daca da, il incurajezi putin impingind-ul treptat si usurel catre grup. In orice caz, nu il "plantezi" in grup asa, deodata. Cind il manipulezi, freaca-ti bine si miinile tale cu putin lapte si/sau cu cocoloase de piine. Blana pisicii absoarbe usor mirosuri straine pentru ca sub spic (firele lungi, aspre, superioare) are o zona generoasa de puf (firele moi si scurte, principala zona a blanei pentru izolarea termica). Inainte te speli bine pe miini, sa nu ramina miros de sampon, after-shave, ... Pe de alta parte, daca pisica are deja 5 pui, e cam la limita. Din totalul de perechi de mameloane, cele pectorale sunt mai putin bogate, asadar mameloanele abdominale sunt cam ocupate. Dar, incercarea moarte n-are!


Pana la urma matzul a ramas acasa. Nu am mai facut incercari. Si este bine-merci.

Cat despre afirmatia "incercarea moarte n-are!"... ia-ncearca sa iei o gura de cianura
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

si eu!

Dar cica sunt unii care au devenit imuni luind doze foarte mici de otrava, pe termen lung, si adaptindu-si astfel organismul cu substanta nociva.
Nu ca m-ar bate vreun gind

This message was edited 2 times. Last update was at 22/05/2017 15:24:00


Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Rundas
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/02/2017 17:58:04
Messages: 480
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ba dashtapt pisoi am!! Ptiuuuuu sa nu sa deoache!!

A intrat in a patra saptamana de viata si deja face la nisip toate cele

O fi dreq de la acel DHA din lapte. I-am zis lu' a mea consoarta: Mama, io zic sa-i dublam concentratia de lapte si il inscriem direct in clasa a V-a. Scapam de I-IV, cheltuieli cu uniforma, alea alea
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Nu-i bine sa sari etapele! Te trezesti cu o precoce gestatie si ai o turma in loc de o vedeta, ca in cazul meu!

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Rundas
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/02/2017 17:58:04
Messages: 480
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Si am crescut... facem scoala auto sa ne luam permis pentru autobuz

image
image

This message was edited 1 time. Last update was at 24/06/2017 13:56:37

Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline


Sa-ti traiasca. Pina la urma e fata sau baiat?

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Rundas
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/02/2017 17:58:04
Messages: 480
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Silviu Man wrote:
Sa-ti traiasca. Pina la urma e fata sau baiat?


Saru' mana. Asa sa fie, la toti.

Este un baiat rau, rau, rau!! Musca de numa numa.

I-am facut deparazitarea interna iar pe 27 suntem programati la primul vaccin.

Lapte simplu nu mai bem de vreo doua saptamani. Doar amestecat cu pate de la Royal. Papam si bobite tot de la Royal dar inmuiate

This message was edited 1 time. Last update was at 24/06/2017 14:14:12

Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Imi imaginez ca e vedet casei! Cam la concurenta cu pestii ...

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
Rundas
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/02/2017 17:58:04
Messages: 480
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Silviu Man wrote:Imi imaginez ca e vedet casei! Cam la concurenta cu pestii ...

Este pacostea casei. La concurenta cu papagalii.

Apropo de papagali, unul este in tratament Sper sa scape... Ajunsese sa-l hraneasca celalalt! Nu imi venea sa cred.
 
Forum Index » Alte vietati
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com