[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Anunturi pentru membrii forumului  XML
Forum Index » Anunturi si sanctiuni
Author Message
betta
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/07/2003 18:44:39
Messages: 1207
Location: Timisoara (Circumvalatiunii)
IP:
Offline

La cererea sa, userul sydney5791 devine sydney

Traieste ca si când ai muri mâine! Învata ca si când ai trai vesnic!
[Yahoo!]
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

sweetredcherry

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
betta
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/07/2003 18:44:39
Messages: 1207
Location: Timisoara (Circumvalatiunii)
IP:
Offline

Userul Africanu a fost banat!

Traieste ca si când ai muri mâine! Învata ca si când ai trai vesnic!
[Yahoo!]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

... userul plutonieru87 a fost banat ...
... reason = clona ...

PS : ... in cazul in care sunteti banati, nu incercati sa va reinscrieti cu alt nickname ... de multe ori, un e-mail catre administratia forumului va poate lamuri toate problemele ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

iulius2005 :ycard: pentru repetate incalcari ale Articolului 2.2 din Regulament

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

userul constr_acv a fost banat ... :redcard:
... reason = clona si publicare de texte ce apartin unui forum pe un altul fara acord reciproc.

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

zappii :redcard: out.
reason: k as a vrut musq NOstru.

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

pretender :redcard:
reason: pentru ca el crede ca eu am ceva cu el...si o viata intreaga mama mi-a zis sa nu contrazic oamenii, ca nu-i politicos. Fac eforturi disperate sa devin insa...
Altii insa nu le fac... Pentru astfel de cazuri s-au inventat totusi punctele 1.4, 1.5 si 2.6 din Regulamentul forumului acvariu.ro care reprezinta in fond motivatia banarii acestui user.

Injuraturile, barfele si ceremonia de inscriere...pe un alt forum, conform traditiei incetatenite de pe acum...
Va multumim anticipat.

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

La cererea lui, Chitron, a decis sa se retraga din aceasta comunitate!

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Leo2003 a decis sa se retraga de pe acvariu.ro.

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

g.g a fost retras de la administrare datorita incompatibilitatii calitatii lui de sponsor (potential) cu cea de administrator.

Acvariu.ro si-a propus sa pastreze impartialitatea intre firmele implicate pe piata de pet / aquaria, si postura lui de detinator de magazin / magazin online il face incompatibil cu cea de administrator.
[Email] [WWW]
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Am primit de la mosu urmatorul mail care-i era adresat de catre Radu Lucian(fost user acvariu.ro)...desi sincer stim cu totii ca inspre mine se facea referire. Il redau dar nu integral pentru ca ne pierdem in amanunte:


Ziua buna,
Am fost de ceva vreme bannat de pe forumul dumneavoastra, fara a mi se da un motiv anume, pur si simplu cand am vrut sa verific un forum de discutii mi-a zis ca sunt bannat. O vreme am vrut sa conactez un adminiistrator sa ma lamureasca, dar am lasat-o balta. ... Ce va rog pe dumneavoastra este, daca se poate, sa ma lamuriti legat de motivele bannarii mele si sa imi spuneti daca este vreo sansa pentru mine sa revin ca membru pe forum?


Asadar iti raspund eu , caci ca dobicei pe mine pica magareata sa scot castanele din foc:

Ziua buna,

Am verificat personal situatia si am ajuns la concluzia ca ai in totalitate dreptate....ai fost banat.

As fi putut sa iti raspund atat si recunoaste ca nu s-ar fi intamplat nimic, conform regulamentului eram acoperit si nu s-ar mai fi suparat nimeni. Totusi tu esti doar un user dintr-un lung sir care-si inchipuie cum ca aici pe forum deciziile se iau alandala pe principiul ce face stanga nu stie dreapta...de parca hotararile se fac fara de stinta si asa pe toane, antipatii sau din rautate. Ei bine o sa iti dovedesc ca nu si pentru ca nu mai vreau in general sa ne pierdem timpul cu explicatii inutile catre fiecare zmeu care apoi se da ingeras


Asadar si-ti dau motivele pe care ni le ceri...desi conform punctului 4.1 din Regulamentul aflat in vigoare - In orice situatie neacoperita de prezentul regulament, se aplica decizia administratorilor acestui forum. fara sa fie obligati sa ofere o explicatie.
...dar pentru ca esti un baiat fin, educat, inteleg grafician (am o slabiciune din familie pentru estetica) si mai ales ascultator de muzica de soi precum Floyd-ul (am o slabiciune pentru ei si taman l-am urmarit pe Waters la Budapesta pe 14 aprilie ac.) incalc regulamentul si o sa-l supar pe mos` dandu-ti tie explicatiile.

Simplu deci, motivatia banarii lu` matele asa cum ai insinuat in scrisoarea ta deriva nu in disputa bilelor made`n Suceava cu care ne-am “disputat” noi cum ca ar fi mai bune au ba decat unele profi, ci in declaratia ta de sprijin in virtutea unei cauze, pe care e drept o faci pe un alt forum: forumul acvarist trist.ro (zic trist ca tare mare supararea trebuie sa fie daca toti banatii care ajung acolo isi plang de mila, ne mananca de popou si p`orma nu mai stiu cum sa mai intre inca odata pe forumul nostru pe care alminteri de ochii lumii il blameaza...deci ie o tristete colectiva )

Asadar: nu ziceai tot tu, mah tati pe forumu` cu pricina de sa nu-i mai numesc numele ca(citez):

Radu Luchian wrote:... in sensul ca se preteaza la acvaristica marina (deja in crestere se pare) si cresterea unor pesti si plante mai putin intalnite, prin produse "de firma", insa uita cum sa trateze o discutie cu fie un incepator, fie cu un nedumerit care vrea sa incerce putin DIY fiindac nu are posibilitatea utilizarii a ceea ce folosesc ei. ... au si ei o sectiune DIY, la care insa scrii cam cu retinere, fiindca sunt sanse mari sa fii numit "carpaci", ca folosesti "musuroaie de cartita", "bile de Suceava"... sau alte chestii de genul asta.

Nu mi se pare normal ca o persoana care incearca sa ajute pe alta cu un sfat, cu o idee sa fie asaltata in felul acesta, miseleste...


Pai tati cum se pupa astea bre?…acum esti mielusel si vrei sa stii: daca este vreo sansa pentru mine sa revin ca membru pe forum? si cu doua luni in urma erai atacat miseleste la noi pe forum si ne luai la stanga...pai se poate bre ?!?

Lasa tati, stai acolo unde-i lapte si miere, nu te amesteca cu miseii ai si posibilitatea sa faci un pic de DIY "bile de Suceava" fara sa-ti mai zica lumea ca folosesti...ei bine ce?!?...bile de Suceava

In plus daca ai ramas acolo poti sa te consulti si cu ca utilizatori "de top" (apropos la ce top te referi tip-top mini top cumva?) ai forumului tau de adoptie...
Ai acolo numa` elita...ce sens are sa te ratezi aici alaturi de noi asti cu fitze`n cap.

Problema-i numa una si p`aia n-o inteleg...bah baieti daca–i asa de rau si nu va place aici ce va mai tot chinuiti pe toate caile sa mai intrati inca odata daca ati fost dati afara?
Daca sunteti toti asa de nemultumiti despre ceea ce se intampla aici de ce va bagati clone, proxiuri, id-uri false etc...nu are sens, aici e urat, oamenii sunt rai, cah kk, bleah ...ramaneti mai baieti acolo unde e mai bine. Acum aveti atatea posibilitati.

Nu ne mai pierdeti timpul cu mesaje de avertizare, cu replici-cu contrareplici, cu intrebari la zeci de admini ca de ce ca pentru ce ...noi aici ne vrem sa vorbim doar despre acvaristica asa cum o stim noi si sa ne vedem de treaba noastra pentru ca este forumul NOSTRU (Pluralul folosit nu este pluralul majestatii pe care mi-l atribui asa cum a insinuat intr-un patetic urlet de disperare un alt frustrat banat pe acest forum...ci o dovada ca vorbesc in numele propietarului al echipei de moderatori si evident al meu caci daca am avea pareri divergente unii nu ar mai fi pe forum iar altii nu ar mai fi banati)

Asadar daca mai vrei sa intrii pui matale frumusel o dezmintire prin care ne instintezi ca ai avut un moment de ratacire, ca ti-a luat Dumnezeu mintile :pigeons: si ca acum iti pare rau dar totusi vrei sa revi in lumea asupritorilor misei iar noi, in nemernicia noastra, pentru ca ne plac fii risipitori o sa te primim cu bratele deschise receptivi ca si pana acum la bilele lu matale` :18: :ap:

Nu-i asa ca asa ceva nu o sa se intample?
Ai vazut ce greu iti vine sa recunosti ca nu ai jucat corect ci la doua capete?
Vreau sa sper ca nu m-am inselat asupra ta si ramai asa cum te-am citit, dreptun baiat educat cu o iesire scoasa la necaza, nu ca altii din elite si o sa mai tragi inca odata acelas comentariu pe care l-ai mai postat acolo dupa ce ai constatat ca esti banat aici: "pregateam un discurs intreg aici, dar am zis ca n-are rost"...asa e, nu mai are rost dupa cum ziceai si tu in comentariul tau de atunci, hai sa ne vedem fiecare de drumul lui si sa isi vada fiecare de forumul sau

Pentru orice alte detalii cu persoane banate, nemultumiti de soarta, lacrimi de iubire :p etc: am un e-mail pus la dispozitia tuturor(prin grija "utilizatorilor de top" din foru-ti de adoptie ).
Incercati sa va limitati la a-mi distruge numai mie si asa putinul timp pe care mai apuc sa-l dedic acvaristicii si nu discutiilor cu fel de fel nebuni, scutind insa intreg forumul de intrebari stupide, spamuri si alte categorii de dejectii.
Va multumim (adica eu in numele conducerii...pentru aia mai greu de cap si cu probleme legate de plural si singular )

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Un grup de genii de la academia acvariu.ro dupa un studiu aprofundat efectuat pe un esantion reprezentativ de useri nou inscrisi, a ajuns la concluzia ca acei indivizi care intra din prima cu chef de scandal sfarsesc repede activitatea pe acest forum.
In acest sens ultimul exemplu graitor este Orcaca re s-a ales din prima cu un :redcard:
Din respect pentru munca amicului koala replicile de la topicul pe care cu drag l-a pastorit atatia ani si care au fost postate aiurea de catre Orca au fost sterse...

Va multumim.
Semnat : Genialii

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Users posting from this IP address
Orca [ 6 Posts ]
GreatWhite [ 1 Post ]...ban again

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Sandu wrote:sweetredcherry

=Rodica=...daca ati mai stii cate

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

spy05 :redcard: ...din atatea motive...

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

La cererea sa, userul Acvaristu' devine Aqua !

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

andrei71 devine andreic precum a fost la inceput

Poze: smilie ... Poze cu plante
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Pentru injurii (pe care mi-e rusine sa le reproduc aici) si amenintari facute pe PM la adresa lui Dolly si a forumului de_mmonic ne paraseste definitiv.
Nu incerca sa-ti faci clone ca nu-ti merge.

Poze: smilie ... Poze cu plante
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Rog pe toti cei care au primit PM de la Sahir sa ma anunte pe PM. Multumesc.

PM-u' contine ceva de genu': "salut.scuze de pm dar voiam sa te rog sa incerci si forumu asta http:****** poate gasesti ceva interesant.multumesc"

Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Anunturi si sanctiuni
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com