[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Proiect 400l  XML
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Author Message
lacusta77
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/06/2010 10:03:47
Messages: 53
Location: Caracal
IP:
Offline

Intradevar, asta am vazut si eu pe net si am incercat sa copiez. Mi-a ieset doar la inceput pentru ca plantelor nu prea le convine lumina mea si eu nu am de gand sa o schimb pentru ca i-mi place asa.
Dar sa mai punem niste poze cu situatia actuala:
image
Algele nu au intarziat sa apara...
image
Tartorele acvariului
image
"Do I look cool?"
image

image
Tartorele vrea sa apara in toate pozele...
image

image

Si o filmare...scuzati calitatea, dar nu ma prea pricep...



PS:nu mai gasesc topicul ala cum sa pui o filmare pe forum...HELP!


by koala: Am rezolvat eu cu afisarea in pagina... se pune linkul intre parantezele: [youtube] si [/youtube].



This message was edited 1 time. Last update was at 23/10/2011 21:04:03


Un soldat va lupta mult si din greu pentru o bucatica de pamblica colorata. (Napoleon Bonaparte)
Alex.REX
Member
[Avatar]

Joined: 26/02/2012 17:08:11
Messages: 142
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Frumos acvariul. In cel mai scurt timp ma apuc si eu de "uriasul" meu. Imi poti spune si mie te rog ce sticla ai folosit? Clara/extraclara? Ms mult.
[Yahoo!]
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

Nu am putut sa nu observ LEGENDARUL resun 2500 )))
Ce am mai observat in acest video/topic,este de ce ne plac africanii asa tare.Intr-un timp uitasem,dar imi reamintii: cat de bestial inoata,dungile lor,si cand se afla intr-un acvariu spatios,totul e cu atat mai bine
Multumim pt acvariul ce il detii,pt ca ne delectam si noi ochii

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

paradoxx wrote:Nu am putut sa nu observ LEGENDARUL resun 2500 )))
Ce am mai observat in acest video/topic,este de ce ne plac africanii asa tare.Intr-un timp uitasem,dar imi reamintii: cat de bestial inoata,dungile lor,si cand se afla intr-un acvariu spatios,totul e cu atat mai bine
Multumim pt acvariul ce il detii,pt ca ne delectam si noi ochii


Cat si sufletul

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
lacusta77
Junior member
[Avatar]

Joined: 27/06/2010 10:03:47
Messages: 53
Location: Caracal
IP:
Offline

Alex.REX wrote:Frumos acvariul. In cel mai scurt timp ma apuc si eu de "uriasul" meu. Imi poti spune si mie te rog ce sticla ai folosit? Clara/extraclara? Ms mult.

Multumesc pentru aprecieri.
Sticla este simpla, 10mm. Acvariul la facut un baiat pe care l-am gasit pe craiovaforum...

Un soldat va lupta mult si din greu pentru o bucatica de pamblica colorata. (Napoleon Bonaparte)
Alex.REX
Member
[Avatar]

Joined: 26/02/2012 17:08:11
Messages: 142
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am inteles. Si nu deformeaza imaginea? Este si cantuita? Oricum arata foarte bn, abia astept sa ma apuc si eu de al meu.
[Yahoo!]
hauserBZ
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 11/05/2015 19:51:12
Messages: 487
Location: Buzau
IP:
Offline

Frumos acvariul si pestii . As dorii si eu sa stiu dimensiunile filtrului astuia resun2500(lungime,latime,inaltime)

Nisipul Rosu, Malawi 200L
[Email]
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

hmmm..Nu am acvariul langa mine sa masor filtrul,insa sa sti ca debitul,chiar si cu rotita aia de reglaj,este prea mare chiar si pt un 100l.Eu il am in cel de 120 l,si il las la jumate cu ambele rezerve puse,si intr-adevar,curentul e cam puternic,ar mai trebui diminuat,dar pestii mei s-au obisnuit,stiu locurile"moarte"unde curentul nu e assa puternic,in caz ca vor sa se odihneasca,si se joaca in curentul creat si in jurul rezervelor,deci nu ar trebui sa te incurce inaltimea si latimea atata timp cat acvariul tau depaseste 120l.Plus ca arata si bine,pe ideea ca:"baa ce tare! Am ditamai filtrul intern,si nu e degeaba pus "

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com