[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Tropica Garden  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
narcis.b
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 22/05/2009 09:43:00
Messages: 447
Location: Constanta
IP:
Offline

Dolly wrote:
narcis.b wrote:Dolly,nuuuuu nu vreau sa te ucid,zi-mi ca stric numai decat setupul!

Sa nu te puna necuratu' sa umbli la el, ca jar maninci! Si lasa parvula in pace ca e favorita mea. Daca o ciufulesti, te asteapta o soarta de trei ori mai cruda.

Am inteles sa traiti! in curand va fi un acvariu numai de parvula strat peste strat,atat pe verticala cat si pe orizontala,da gandul la soarta cruda ma face sa o indes chiar!
Prietene Klayus,imi pare rau ca nu am facut poze de la inceput sa vezi ca eu chiar am avut putine plante,Umbrosumul era de fapt un fir de 5 cm lungime pierdut printre alte plantesi iata cum a ajuns,parvula achizitionata,plantata fir cu fir abia daca am acoperit 10/15 cm si tot asa cu mai toate plantele...deci multa rabdare si bunavointa asta necesita "plantatul" Pe de alta parte nici n-ai avea aceeasi satisfactie daca ai avea 2 galeti cu plante,le-ai aseza si peste trei zile poze la greu...si gata,e mult prea fara farmec atat de facil si rapid!

This message was edited 2 times. Last update was at 13/05/2010 19:31:54

[Email]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline


Serios vorbind acu, arata asa de frumos, ca eu, daca as fi in locul tau - nu m-as indura sa ma ating nici de un fir. Da cum nu sunt , tac si admir in continuare.

It' a kind of magic...
narcis.b
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 22/05/2009 09:43:00
Messages: 447
Location: Constanta
IP:
Offline

Il mai las un pic...da cand o sa lase radacinile pe sus...nasol..va trebui revizuit...uf si iti ia la timp plantatul fir cu fir...
[Email]
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com