[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Gurami si crevetii  XML
Forum Index » Anabantidae
Author Message
MihaiF
Senior member

Joined: 15/02/2017 14:50:05
Messages: 863
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Vreau sa stiu daca Gurami convietuiesc cu crevetii sau ii papa. Am o populatie de 4 colisa lalia ( 2 rainbow si 2 orange) si 3 colisa chuna red. Vreau sa introduc ceva creveti in echipa de curatenie dar nu stiu cum se vor impaca pestisorii gurami cu ei ...
rari
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 08/04/2014 15:17:35
Messages: 379
Location: Cluj
IP:
Offline

Daca le intra in gura ii mananca.Deci nu prea merg.
La red cherry te gandeai,nu?

"Sarac e cel ce se simte sarac, caruia îi trebuie neaparat mai mult decat are." -Mihai Eminescu
"Honeste vivere, neminem laedere, suum cuique tribuere"
[MSN]
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2852
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Eu cred ca ii maninca si de nu le incape in gura, au ei grija
[Email]
MihaiF
Senior member

Joined: 15/02/2017 14:50:05
Messages: 863
Location: Baia Mare
IP:
Offline

rari wrote:Daca le intra in gura ii mananca.Deci nu prea merg.
La red cherry te gandeai,nu?


Spre rusinea mea , ca sunt incepator si insuficient documentat dar nu stiu exact cum e red cherry. As dori sa pun creveti amano pentru ca sunt mai mari si mai robusti si mai vreau sa pun varietatea aceea cu alb si rosu. Deci sa ma astept sa ii pape . Bun dar teoretic as putea sa fac si ceva locuri de ascunzis pentru creveti incat sa se poata ascude de pestii agresivi .

rari
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 08/04/2014 15:17:35
Messages: 379
Location: Cluj
IP:
Offline

Teoretic crevetii s-ar ascunde,dar practic nimeni nu iti poate garanta acest lucru,am avut creveti cu femele de betta si mi rupeau in jumate.Cei care au scapat s-au ascuns in filtru si au murit acolo.
Acum am creveti cu guppy,si nu am probleme.Am vazut chiar 3 pui de creveti.Dar cred ca am nimerit pesti pasnici deoarece nu si-au mancat nici puii,intra-adevar si sunt putini pesti in acvariu.

"Sarac e cel ce se simte sarac, caruia îi trebuie neaparat mai mult decat are." -Mihai Eminescu
"Honeste vivere, neminem laedere, suum cuique tribuere"
[MSN]
 
Forum Index » Anabantidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com