[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Am cu ce sa izolez o lampa de 11W cu garniturile topite?  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
varolluis
Member

Joined: 16/05/2015 16:15:31
Messages: 218
Location: Panduri/Bucuresti
IP:
Offline

Scuze de titlul lung, dar ideea este cam asa: o lampa dennerle de 9w, care a fost folosita si ultrafolosita si cand am luat-o sa o ultilizez pentru ce a fost creata, m-am trezit ca e imposibil sa-i scot becul. Garniturile se topisera, se contopisera cu tot suportul de plastic. A trebuit sa sparg becul si sa bag munca de chinez batran sa curat tot pe acolo (bineinteles ca mai mult am zgariat si am rupt chestii decat am curatat). Intrebarea este: exista vreun produs cu care sa izolez imbinarea becului cu suportul de plastic care sa fie hidroizolat si sa reziste la temperaturile alea mari?
Nu stiu daca am explicat cum trebuie ce am patit si ce vreau, dar maine daca e fac si o poza.

LE: lampa e de 9W, dar eu ii pun bec de 11W de aici diferenta dintre titlu si descriere.

This message was edited 1 time. Last update was at 19/05/2017 22:09:49

2timpi
Member
[Avatar]

Joined: 14/05/2017 04:21:19
Messages: 124
Location: buzau
IP:
Offline

Silicon de motoare care rezista la 400 de grade.Merge si cu silicon de acvarii cred,pentru ca si ala rezista la temperaturi mai inalte dar ca nu atat de mult ca cel de motoare.Daca cumperi silicon de motoare,ca sa fie ieftin ,cumperi un tub dinala gen pasta de dinti si vezi ca exista si negru nu doar rosu.Gasesti de cumparat la magazinele cu piese auto,la dedeman ,etc.
varolluis
Member

Joined: 16/05/2015 16:15:31
Messages: 218
Location: Panduri/Bucuresti
IP:
Offline

Ms mult
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com